שתף קטע נבחר
.
ערוץ 20
עשר מכות למצרים, ועוד אחת לבנט
נתניהו שוב שכח את בנט בבית. הפעם הוא עלול להישאר שם לתקופה ארוכה

רק לבנט לא קראו

בימים האחרונים רצה תמונה ברשתות החברתיות ובה נראים שני קודקודי 'הבית היהודי' – נפתלי בנט ואיילת שקד, ומעליהם הכיתוב "שכחו אותי בבית". לא הייתי נזכר באותה תמונה, אילו הדבר לא היה מתרחש בפועל וגורם למבוכה בטקס הרמת כוסית לכבוד הכנסת החדשה. בזה אחר זה נקראו ראשי הסיעות בכנסת להתייצב לתמונה המסורתית בטרקלין שאגאל, לצידם של ראש הממשלה, נשיא המדינה, ונשיאת בית המשפט העליון. בזה אחר זה עלו כשקראו בשמותיהם. רק לבנט לא קראו.

 

כשהעירו למזכירת הכנסת על היעדרו של בנט, שהמשיך לשבת בשקט במקומו, היא התעשתה וקראה לו. בנט עלה אל הבמה, מזכירת הכנסת התנצלה והצלמים תקתקו תמונות. אין ספק שלא היה מדובר במשהו מכוון. אבל מבוכה הייתה גם הייתה.

 

האם הם יישבו בספסלי האופוזיציה? בנט ושקד בהשבעה לכנסת ה-20 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
האם הם יישבו בספסלי האופוזיציה? בנט ושקד בהשבעה לכנסת ה-20(צילום: גיל יוחנן)
 

מה יקרה אחרי החג?

זאת אומנם הייתה הטעות, אך אפשר לשאול כיצד זה שדווקא בנט הוא שנשכח על הכיסא. אולי אפשר לנסות לתלות זאת בדחיקתו של הבית היהודי מהמרכז הפוליטי. בנט שהיה יו"ר הסיעה הראשון שקיבל טלפון מנתניהו לאחר הבחירות, חשב לתומו כי בניגוד לפעם הקודמת, הפעם המשא ומתן איתו יהיה שונה, קצר ותכליתי. אלא שבאו הימים האחרונים והפכו את הקערה על פיה. בנט משקיף ורואה כיצד עמיתיו החרדיים מתקדמים במגעים. הוא גם שומע את דרישת ליברמן לתפקיד שר חוץ. הוא רואה ושומע את ההצעות המבזות שמניח נתניהו לפתחו.

 

מכה אחת קיבל בנט בבחירות האחרונות מראש הממשלה ששתה לו את המנדטים, והוא לא מוכן לקבל עוד אחת שתשפיל את המפלגה. בנט רוצה לבוא אל מול ציבור בוחריו בעמדה של כוח. אם ליברמן ,עם ששת המנדטים, יכול לדרוש את תפקיד שר החוץ, אזי בנט ,עם שמונת המנדטים, בוודאי ובוודאי יכול. בפרט שכישוריו כמסבירן מעולה, הוצגו פעם אחר פעם ברשתות הזרות בשנה האחרונה.

 

את הפסח הזה יחגוג נפתלי בנט בתפקיד שר. מה יקרה אחרי החג? מבחינתו, כל האופציות פתוחות. בליל הסדר הוא יקרא על עשר המכות שקבלו המצרים. הוא מסתפק כרגע במכה פוליטית אחת. אם יחליטו להשאיר אותו בבית, הוא יוכיח לנתניהו שגם מהאופוזיציה אפשר לפעול.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עופר עמרם
בנט חשב שהמשא ומתן יהיה שונה הפעם. אז חשב
צילום: עופר עמרם