שתף קטע נבחר
.
ערוץ 20

המדינה תומכת בארגון המעודד את סילוקה מפיפ"א

"הטלוויזיה החברתית" תומכת במוצהר בסילוק ישראל מפיפ"א שמובילה הרשות הפלסטינית. מדינת ישראל מקצה לארגון שלושה תקנים של השירות הלאומי

 

לא רק קטאר, גם ה"טלוויזיה החברתית", ארגון שמאל המפעיל אתר אינטרנט ובו תוכן טלוויזיוני, פועלת לסילוקה של ישראל מהתאחדות העולמית לכדורגל, פיפ"א. לערוץ 20 נודע כי על אף שה"טלוויזיה החברתית" פועלת נגד האינטרסים של המדינה, ולוקחת חלק במסע ההחרמה נגד ישראל, הרי שהיא נהינת מתמיכת המדינה בצורת שלושה תקנים שהוקצו לה מה"שירות לאומי"

 

מדי שבוע, הטלוויזיה החברתית מפיצה סרטון חדש ובו היא סוקרת את אירועי השבוע.בסרטון שפורסם אתמול, הביע מגיש המהדורה, אליאס אינברם, תמיכה במהלך הפלסטיני להדחת ישראל מהתאחדות הכדורגל העולמית. המהלך אשר מקודם על ידי שר הספורט הפלסטיני, ג'יבריל רג'וב, בקונגרס השנתי של פיפ"א יצר קונצנזוס כה נרחב בישראל עד שגם מנכ"לית הקרן החדשה, רחל ליאל, קראה לנשיא פיפ"א, ספ בלאטר שלא לתמוך ביוזמה הפלסטינית.

 

 

 

 

עוד בערוץ 20

גשר חדש להר הבית?

חשיפה: הנשיא ריבלין מקבל פקס מהקרן החדשה

משפחת תמם לראש עיריית חיפה: פטר את סגנך

  

בסקירה השבועית מתח המגיש ביקורת חריפה על הניסיונות למנוע את הדחת ישראל מפיפ"א. "הנסיון לחבל במהלך הפלסטיני רגע לפני שהאחרונים מצליחים באופן לא אלים להגיע לכל בית בישראל" אומר המגיש. מאמציו של רג'וב לקדם חרם בינלאומי על ישראל  מוגדרים בכתבה כ"ראויים להערכה". בטלוויזיה החברתית אף הגדילו לעשות ופנו במכתב רשמי לנשיא הקרן החדשה לישראל, על מנת לגרום לקרן שלא לתקוף את המהלך הפלטיני. 

 

יש לציין כי הקרן החדשה לישראל תומכת בעמותת הטלויזיה החברתית למרות שהצהירה שתפסיק לתמוך בכל עמותה שמקדמת את ארגוני החרם על ישראל (ה-BDS). בעבר הקרן הפסיקה את תמיכה ב"נשים למען השלום" בשל תמיכתם בחרם על ישראל.

 

הטלוויזיה החברתית מסרה בתגובה כי אין לה עמדה לגבי פתרונות מדיניים כלשהם, כל עוד הם אינם אלימים.

מהקרן החדשה לישראל נמסר בתגובה:"הקרן החדשה לישראל מתנגדת לתנועת החרם הבינלאומית על ישראל ,לא תתמוך בפעילויות לעידוד חרם בינלאומי נגד ישראל ולא תתמוך בארגונים שמפעילים תכניות בתחום זה. עמדה זו משתקפת במכתב ששלחנו השבוע לפיפ"א נגד השעייתה של ישראל מפעילויות במסגרת הארגון. כמו תמיד, כל פעולה ביחס לארגוני הקרן תיבחן בהתאם לקווים המנחים של הקרן".

 

 

"גופים שפועלים להחרים את ישראל אינם ראויים לשירות הלאומי"

 

משירות האזרחי הלאומי נמסר: "בשנת 2010 הקמנו ועדה לאישור גופים מפעילים חדשים הבוחנת כל גוף חדש לפני אישורו כמקום שירות בשירות הלאומי-אזרחי.

בימים אלו אנו בוחנים את מדיניות אישור הגופים המפעילים, יחד עם השר הממונה, ח"כ אורי אריאל.

במידה ויימצא כי הטלוויזיה החברתית אינה עומדת בקריטריונים, ייבטל אישורם כגוף מפעיל וייפסק לאלתר שירותם של המתנדבים בגוף זה".

 

מהשר אורי אריאל הממומנה על השירות האזרחי הלאומי נמסר

״גופים הקוראים לפעול ולהחרים את מדינת ישראל אינם ראויים לקבל תקנים של שרות לאומי שכל מהותו שרות למען מדינת ישראל ואזרחיה. הוריתי למנכ״ל השרות הלאומי שר שלום ג׳רבי לבחון את המקרה בצורה מיידית ואם אכן זהו המקרה אפעל לביטול התקן״

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
ספ בלאטר פיפ"א ג'יבריל רג'וב פלסטין אבו מאזן
צילום: AP