שתף קטע נבחר
.
ערוץ 20

צפו: יהודי קורא "שמע ישראל" ונעצר

יום חורבן בית המקדש ובהר הבית השגרה נמשכת: עימותים עם מוסלמים, מניעת ביקור באתר ומעצר יהודי על תפילה. משטרת ישראל: "לא נאפשר פרובוקציות"

 

 

היום (א') מציינים ברחבי הארץ את חורבן בתי המקדש. במקביל לתפילות המוניות ברחבת הכותל המערבי, מאות יהודים עלו אל הר הבית על מנת להתחבר אל מקום החורבן עצמו. הבוקר נפתח בסערה, כאשר מוסלמים נערכו מבעוד מועד למנוע את ביקור היהודים באתר המקודש. כוחות המשטרה נאלצו לפרוץ אל מתחם מסגד אל-אקצה, וארבעה שוטרים ולוחמי מג"ב נפצעו באורח קל מאבנים וזיקוקים שיודו על ידי ערבים.

 

<<עשור להתנתקות - פרויקט מיוחד>>

 

הפריצה בוצעה לאחר שבמשטרת מחוז ירושלים התקבל מודיעין על התבצרות של אותם ערבים במסגד, תוך כדי איסוף אבנים, קרשים ובקבוקי תבערה. מטרת המוסלמים הייתה להתעמת עם השוטרים ולפגוע בשגרת הביקורים והמבקרים שהתכוונו לעלות אל ההר לציון היום המיוחד.

 

אך לעימות אחד כוחות המשטרה לא נערכו.

 

במהלך סיורי היהודים בהר הבית, נעצר לפתע אחד המבקרים והתיישב, תוך שהוא קורא בקול את קריאת שמע. בתוך שניות אחדות רצו אליו השוטרים המלווים את הסיור ועצרו אותו מלהמשיך ולהשלים את התפילה. האזרח נלקח והורד מהר הבית במהרה.

 

 

 (צילום: חטיבת דובר המשטרה) (צילום: חטיבת דובר המשטרה)
(צילום: חטיבת דובר המשטרה)

 (צילום: חטיבת דובר המשטרה) (צילום: חטיבת דובר המשטרה)
(צילום: חטיבת דובר המשטרה)

 

יש לציין כי בשבוע שעבר הוסיפה משטרת ישראל שלט בכניסה אל הר הבית המבהיר את האיסורים החלים על העולים אל ההר, ובו כתוב כי בין השאר "אסורה פעילות דתית/ פולחנית בעלת סממנים גלויים".

 

הנשיא, רובין ריבלין אמר בתגובה למהומות בהר: "היום, צום תשעה באב, אנו אבלים על חורבן שזיכרונו ולקחיו מלווים את עמנו יום יום. את מעשי האלימות והטרור שנעשו כלפי מתפללים, דווקא היום, בקדוש שבאתרים, יש לגנות פה אחד", אמר ריבלין. "אני מחזק את ידי כוחות הביטחון בנחישותם למנוע כל פגיעה או הפרעה לסדרי התפילה אל מול הכותל המערבי, שריד בית מקדשנו. לא נוכל לסבול מעשי שנאה שכאלה, ולא נאפשר לאף פורע למנוע מיהודי להתפלל במקום הקדוש לנו".  

 

משטרת ירושלים נמסר כי במהלך הביקורים בהר הבית, עוכב מבקר יהודי שהפר את כללי הביקור והוצא משטח ההר. המשטרה מדגישה כי לא תאפשר פרובוקציות ותטפל בנחישות אל מול כל ניסיון להפר את הסדר מכל צד שהוא וללא משוא פנים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חוזרים להר
יהודים ממתינים בכניסה אל הר הבית
צילום: חוזרים להר