אחרי שכבשה את מפלגת העבודה והוציאה אותה מהקבר הפוליטי, למרב מיכאלי, יו"ר המפלגה, נותרה רק שאלה אחת: האם ברגע האמת היא גם תצליח להביא לה מנדטים? למיכאלי יש חריצות שגם אויביה המרים נוטים להעריך, עקרונות מוצקים ושפה יוצאת דופן. האם יש לה גם שפת גוף של מנהיגה?
כתבות נוספות למנויי +ynet:
לא רוצים לפספס אף כתבה? הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו
"בגדול, שפת הגוף של מיכאלי מצוינת והיא מאוד מרשימה, הן במה שהיא אומרת והן במה שהיא משדרת", אומרת מעיין בשן פולק, מומחית לקריאת שפת גוף שניתחה באולפן ynet את ההבעות של מיכאלי, "יחד עם זאת, יש עוד כמה דברים קטנים שצריך לעבוד עליהם".
הדבר הראשון שכדאי למיכאלי לעבוד עליו, לדברי בשן פולק, הוא עודף המצמוצים ועצימות העיניים - טביעת אצבע ייחודית בשפת הגוף שלה. "כמו שיש לנו טביעות אצבע משלנו, יש לנו גם טביעות פיזיולוגיות שאימצנו לעצמנו במהלך השנים והן מופיעות בכל מיני וריאציות. הבעיה עם טביעות שהן לא תמיד נתפסות כל כך טוב בצד השני. עצימת עיניים והרמת גבות מביעות שקר או הסתרה ולכן הן בעייתיות. למזלה, היא לא נתפסת בציבור כשקרנית כיוון שבשפת הגוף שלה טמונים דברים נוספים נפלאים אחרים שמחפים על הדבר הזה. לדוגמה, יש לה נטייה להרים גבות שוב ושוב, מבע שמאפיין אנשים מאוד סקרנים".
2 צפייה בגלריה
טביעת אצבע ייחודית. עצימת העיניים
טביעת אצבע ייחודית. עצימת העיניים
טביעת אצבע ייחודית. עצימת העיניים
מיכאלי, אולי תופתעו לשמוע, היא אדם מאוד רגיש. ניתן להסיק את זה מהמבטים שלה שתמיד מופנים לכיוון בית החזה של בן שיחה, היכן שנמצא הלב, אולם המבטים הללו מגיעים, לעיתים קרובות, עם כיפוף של האצבעות. מיכאלי מכופפת בעיקר את הזרת שמשקפת את הרגש. "כשהזרת מכופפת", מסבירה בשן פולק, "המשמעות היא שהאדם מנסה לעצור את הרגש, לסגור אותו, לכופף אותו. זו הדרך שלה לבלום את הרגשות שלה, למנוע מעצמה להתפרץ, יש לה שליטה עצמית שהיא לא מעוניינת לאבד".
מרבית הפוליטיקאים הבכירים, גדעון סער ביניהם, למדו לדבר עם שתי הידיים באופן שווה. גם מיכאלי יודעת לעשות זאת - היא מדברת בצורה פתוחה, בשתי הידיים, יד ימין ויד שמאל משדרות את אותו המסר. "זה מאפיין אנשים כריזמטיים או כאלה שלמדו עם השנים להיות כריזמטיים. דיבור בידיים פתוחות משדר פתיחות ונגישות. פנים כף היד מעביר מסר מהתת מודע לפיו אתה דובר אמת ואין לך מה להסתיר, ממש כמו כמו בבית משפט שבו אומרים 'אני נשבע', ובמקביל שמים את יד ימין על ספר התנ"ך ואת יד שמאל מניפים למעלה. שתי הידיים פתוחות".
2 צפייה בגלריה
משדרת פתיחות ונגישות. מיכאלי מדברת בשתי הידיים באופן שווה
משדרת פתיחות ונגישות. מיכאלי מדברת בשתי הידיים באופן שווה
משדרת פתיחות ונגישות. מיכאלי מדברת בשתי הידיים באופן שווה
חוץ מלדבר בשתי ידיים, מיכאלי גם למדה לשים את שתי הידיים על השולחן, מבע שניתן לראות גם אצל נתניהו וגם אצל סער שמשדר תפיסת בעלות.
טרם נסגרו הרשימות, רבים במחנה השמאל קיוו שמפלגת העבודה תתאחד עם מפלגתו של רון חולדאי. כשמיכאלי נשאלה באחד הראיונות על ניסנקורן וחולדאי, היא נחנקה, בלעה את הרוק, השפילה מבט והסתכלה שמאלה למטה. שפת הגוף שלה, מסבירה בשן פולק, שידרה כאב עצום. בריאיון אחר היא נשאלה האם תצרף את חולדאי למפלגה. את התגובה שלה ניתן לחלק לשתיים: מילולית, היא אמרה שהיא מאוד מעריכה אותו כאיש ציבור, אולם במקביל היא השפילה מבט, מה שאמר את ההפך. "שפת הגוף אומרת את האמת. היא לעולם לא משקרת כי היא משקפת את התחושות הפנימיות הנסתרות שלנו". את הסוף כולנו כבר יודעים: מיכאלי וחולדאי לא התאחדו. חולדאי פרש והעבודה רצה הפעם לבד.
"בסך הכול, שפת הגוף של מיכאלי טובה, יש לה כוח, יש בה משהו שמשלב בין רוך לחוזק ויש לה המון מה לתרום. בשורה התחתונה, היא עוברת מסך מצוין", מסכמת בשן פולק.