נפתלי בנט מסתמן כמי שעשוי להיות לשון המאזניים של הבחירות הקרובות. העיסוק הרב שלו במשבר הקורונה ובהעלאת הצעות לשיקום הכלכלה הקפיץ את מפלגתו "ימינה" תחילה בסקרים, אך הכניסה למרוץ של גדעון סער, המתחרה על אלקטורט דומה, גרמה לנסיגה מסוימת.
  • לא רוצים לפספס אף כתבה?
  • עוד ניתוחי שפת גוף של פוליטיקאים:
  • מה אומרת שפת הגוף של מרב מיכאלי?
אף שאמר כי את נתניהו צריך להחליף, בנט בניגוד לסער לא הצהיר באופן ברור כי לא יישב עמו בממשלה. לפיכך, בתום הבחירות בנט עשוי להיות האיש שיקבע אם נתניהו ימשיך לקדנציה נוספת כראש ממשלה, או שמא אנחנו עומדים בפני הקמת ממשלה אחרת או לחלופין הולכים למערכת בחירות נוספת.
כמו יריביו הפוליטיים, גם בנט דיבר לאחרונה רבות בתקשורת, הציג את משנתו הכלכלית וכמובן נשאל פעם אחר פעם לגבי ישיבה בממשלה עם נתניהו או הקמת ממשלה עם סער ויאיר לפיד. אחרי ששמענו את בנט מדבר, הגיע הזמן לגלות מה אומרת שפת הגוף שלו. מעיין בשן פולק, מומחית לקריאת שפת גוף, ניתחה באולפן ynet את בנט מעבר למילים.
בנט, מציינת בשן, למד כמו הרבה פוליטיקאים לדבר בשתי ידיו באופן שווה, דבר המשדר כריזמה. הוא נוטה להניח את שתי ידיו על השולחן באופן פרוש, דבר המשדר אמון, אדם שאין לו מה להסתיר.
למרות זאת, בשן פולק כן מזהה שימוש יתר מסוים ביד ימין. "בנט מאוד כוחני, או לפחות הביטויים של שפת הגוף שלו מאוד כוחניים", היא מבחינה. "הוא מדבר בעיקר ביד ימין, משתמש המון באצבע המורה ובאגרופים, אלימות כבושה. זה משהו שרואים אצל מנהיגים כמו נתניהו או דונלד טראמפ. האצבע המורה היא האצבע של ה'נו-נו-נו'. היא משדרת המון כוחניות".
3 צפייה בגלריה
הידיים פרושות על השולחן. משדר אמון
הידיים פרושות על השולחן. משדר אמון
הידיים פרושות על השולחן. משדר אמון
פוליטיקאים נוטים לזלזל באחרים. את בנט אני מכיר הרבה שנים, הוא לא כזה. הוא איש די מנומס, נחמד ונעים.
"לא תמיד. יש המון אנשים שבורחת להם ממימיקת הפנים מיקרו-הבעה של בוז, כשצד אחד של השפה עולה כלפי מעלה וגם הגבה. במקרה של נפתלי בנט זו טביעת אצבע בשפת הגוף וזה משהו שהייתי ממליצה לו לעבוד עליו, למרות שזה לא פשוט להיפטר מטביעת אצבע. למעשה מה שקורה אצלו זה שהגבה עולה לסירוגין, וגם השפה, צד אחד של השפה, וזה קורה לו כל הזמן. זה אומר שהוא לא בז ספציפית למישהו מסוים שהוא מדבר אליו אלא שזה קורה באופן אוטומטי, ולכן זו טביעת אצבע".
בנט, מזהה בשן פולק, הוא לא טיפוס ספונטני. כל מילה שיוצאת לו מהפה מתוכננת. "בכל משפט שהוא אומר, העיניים שלו פונות ימינה למטה. זה מעיד על כך שהוא מתכנן את המשפט הבא שהוא הולך להגיד. אגב, אני חושבת שהוא גם אדם מאוד רגיש, המון מהמבטים שלו פונים למטה לכיוון הלב. המשבר בישראל באמת כואב לו".
3 צפייה בגלריה
אגרוף מסמן כוחניות
אגרוף מסמן כוחניות
אגרוף מסמן כוחניות
שאלת מיליון הדולר בכל הנוגע לבנט, ולמערכת הפוליטית בכלל, היא אם יהיה מוכן "להתגרש" מנתניהו ולצאת לדרך חדשה. בנט אומנם אומר ש"נתניהו חייב ללכת", אבל לפחות לפי שפת הגוף, בשן פולק כלל לא בטוחה שהוא מתכוון לכך. "בכל פעם שהוא מדבר על נתניהו או על הממשלה, הגוף שלו הולך כביכול צעד אחורה. הוא תוקף ובורח. אני חושבת שבנט הוא אדם נאמן. נאמנות היא ערך עליון אצלו, ולכן הוא מתקשה לצאת חוצץ נגד נתניהו".
3 צפייה בגלריה
צד אחד של השפה עולה כלפי מעלה. טביעת האצבע בשפת הגוף של בנט
צד אחד של השפה עולה כלפי מעלה. טביעת האצבע בשפת הגוף של בנט
צד אחד של השפה עולה כלפי מעלה. טביעת האצבע בשפת הגוף של בנט