שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מתה הדולפינה שנסחפה לחוף בת ים
  הדולפינה, ממין סטנלה מפוספסת, נסחפה ביום שלישי לחוף בת ים והייתה שרויה במצוקה קשה. היא הועברה לטיפול במתקן בית הספר "מבואות ים" והמרכז להצלת צבי ים של רשות הטבע והגנים במכמורת, שם התגלה בבדיקות הדם כי סבלה מהתייבשות. כעת יבדקו מה הגורם להידרדרות במצבה והאם מדובר בוירוס קטלני שתוקף מין זה בים התיכון

  הדולפינה שנסחפה לחוף בת ים ביום שלישי בלילה, וטופלה מאז במסירות על ידי רופאים ומומחים של עמותת מחמל"י, מתה הבוקר (ה') במתקן בית הספר "מבואות ים" והמרכז להצלת צבי ים במכמורת.

   

  הדולפינה, ממין סטנלה מפוספסת, נסחפה לחוף במצב של עקה קשה. אנשי העמותה, רשות הטבע והגנים ושוטרים העבירו אותה למרינה בתל אביב לטיפול ראשוני, ולאחר מכן למרכז הימי במכמורת. "בגלל התגברות הסערה והקור, העדפנו להעביר אותה למקום סגור על מנת להמשיך ולטפל בה", אמר ל-ynet אביעד שיינין, יו"ר מחמל"י. "המצב שלה היה יציב. היא עברה את העקה של ההעברה בצורה טובה יחסית".

   

  חילוץ הדולפינה ברביעי לפנות בוקר (צילום: ארז ארליכמן, עריכה: ארז ארליכמן)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  אך כבר אתמול, בעיצומו של הטיפול, אמרו במחמל"י כי הסיכויים להציל את הדולפינה קלושים. הם הסבירו כי סיכוייו של יונק ימי לשרוד אחרי החפה, ובמיוחד כשהוא נתון במצוקה, נמוכים מאוד. "48 השעות הן קריטיות", הסביר ד"ר עוז גופמן, מנהל פרויקט הדולפינים באוניברסיטת חיפה, ופקח דיג במשרד החקלאות.

   

  שיינין, החוקר יונקים ימיים בישראל, אמר כי ממצאי בדיקת דם הראו באופן חד משמעי שהדולפינה סבלה מהתייבשות, ולכן הטיפול הרפואי בה התמקד במתן נוזלים וטיפול תומך.

   

  "אחת הבעיות העיקריות הייתה שהדולפינה לא הצליחה לשחות או לצוף באופן עצמאי במים. ניסינו להוליך אותה במים כדי לגרום לשרירים לעבוד, אך לאחר כל טיול קצר היא היתה מותשת מאוד", הסביר. "היא הצליחה להחזיק מעמד עד חמש לפנות בוקר ואז הנשימות שלה הפכו לשטחיות והיא מתה תוך זמן קצר. לצערי, לא הצלחנו לנגוס בסטטיסטיקה ולהצילה".

   

  פגר הדולפינה יישלח כעת לנתיחה שלאחר המוות, על מנת לגלות את הסיבה למותה. ההערכות הן כי סבלה מוירוס או שנקלעה למצוקה לאחר שבלעה שקיות פלסטיק.

   

  החשד: וירוס קטלני

  אוכלוסיית הדולפינים ממין סטנלה מפוספסת בים התיכון מונה כיום כ-118 אלף פרטים, והיא מתמודדות בשנה האחרונה עם וירוס קטלני שכבר גבה עשרות קורבנות בחלקו המערבי של אגן הים התיכון. בתחילת השנה נמצאו מספר פגרים של דולפינים בחופי ספרד.

   

  משנת 1994 נצפו בארץ דולפינים ממין זה רק ארבע פעמים, אמרו בעמותה. דולפיני סטנלה מפוספסת הם דולפינים של ים פתוח הנוטים להעדיף לשחות במים עמוקים, ולכן ההחפה הזו נדירה כל כך, הוסיפו. "מרבית הדוליפנים שנפלטים מעת לעת לחופי ישראל הם דולפינים ממין דולפינן מצוי, כך שמדובר בהחפה נדירה המתרחשת זו הפעם השניה השנה בישראל", אמר שיינין. בפעם הקודמת נפלטה דולפינה ממין זה ליד חדרה אך מתה כעבור זמן קצר. 

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מתה הדולפינה שנסחפה לחוף בת ים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים