שתף קטע נבחר

המפד"ל והמרכז ידונו עם שרון על צירופן לממשלה

נציגי מפלגות המפד"ל והמרכז ייפגשו ביומיים הקרובים עם ראש הממשלה לדון באפשרות הצטרפותן לקואליציה. בשתי המפלגות מודעים לכך שפנייתו של שרון נועדה "לאותת" לעבודה, אך מוכנים לשמוע ולדבר

יו"ר המפד"ל, הרב יצחק לוי, ייפגש הערב (יום א') עם ראש הממשלה בלשכתו לדון באפשרות הצטרפותה של מפלגתו לממשלת האחדות.
סיעת המרכז תתכנס גם היא מחר בערב כדי לדון באותו הנושא. לטענת שתי המפלגות לא הוצעו להן עדיין הצעות חדשות באשר להצטרפות לקואליציה.
בכדי שתוכל להצטרף לממשלה דורשת המפד"ל להכניס שינויים במדיניות הממשלה בכל הקשור לנושא הפלסטיני ולהחריף את היחס כלפי הפלסטינים. כמו כן דורשים שם את שיתופו של יו"ר המפלגה בפורומים המצומצמים ביותר: המטבחון והקבינט.
גם במפלגת המרכז דורשים השתתפות בפורומים מצומצמים וכן את תיק הפיתוח האזורי ותיק בכיר נוסף ליו"ר המפלגה, ח"כ דן מרידור. עוד דורשים שם להשאיר את ראשות וועדת החוץ והביטחון של הכנסת בידי הסיעה.
שתי המפלגות יודעות שהמניע לפנייתו של ראש הממשלה אליהן הוא בראש ובראשונה איתות אזהרה מצידו למפלגת העבודה. ועדיין, קיימת נכונות מצד שתי המפלגות להיפגש עם ראש הממשלה.
"לא השתנה דבר בהצעות למעט הנסיבות, אולם הנסיבות כיום חזקות מאי פעם לטובת כניסתנו לממשלה" אמר ח"כ דוד מגן התומך בכניסת מפלגתו (מרכז), לממשלה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דודו פריד
יצחק לוי. להחריף היחס לפלסטינים
דודו פריד
מומלצים