שתף קטע נבחר

שרון הציע למרידור תפקיד "שר לתכנון אסטרטגי"

האם מפלגת המרכז בדרך לממשלה? בין היתר הציע ראש הממשלה לח"כ מילוא את התיק לשיתוף פעולה אזורי ואת ראשות וועדת החוץ והביטחון

חברי הכנסת של מפלגת המרכז נועדו אמש (ב') במשך כשעה עם ראש הממשלה, אריאל שרון, ודנו עמו באפשרות הצטרפותם לממשלה.
היום אמורים חברי סיעת המרכז לקבל לידיהם טיוטה כתובה של ההסכם הקואליציוני וביום ד' הם אמורים לשוב ולהתכנס בכדי לקבל הכרעה סופית באשר להצטרפותם לממשלה.
בפגישה שקיימו חברי הסיעה עם ראש הממשלה אתמול ביקש מהם שרון להצטרף לממשלה ונימק את בקשתו במצב המדיני הקשה וההכרעות "הלא פשוטות" שאמורות להתקבל בממשלה בקרוב. "אני זקוק לכם בתוך הממשלה", אמר שרון.
חברי הכנסת של המרכז המעוניינים להצטרף לממשלה הם רוני מילוא, דוד מגן ויחיאל לסרי אולם, בכדי להיות חברים בממשלה הם יצטרכו להתגבר על התנגדותם של ח”כ דן מרידור וח"כ נחמה רונן, אשר מעדיפים להשאר מחוץ לממשלה.
ראש הממשלה הציע אמש לח"כ מרידור להתמנות לשר לתכנון אסטרטגי ובתוקף תפקידו להיות גם השר האחראי על המועצה לביטחון לאומי.
את התיק לשיתוף פעולה אזורי הציע שרון לח"כ רוני מילוא. התיק נמצא כיום במשמורת אצל השרה ציפי לבני. ראש הממשלה הציע שמפלגת המרכז תמשיך להחזיק בראשות ועדת החוץ והביטחון, שבראשה עומד היום ח"כ מרידור. ראשות הוועדה מיועדת לח"כ דוד מגן.
"אני יודע שמגיע לך יותר מזה," אמר שרון למרידור שחש, כי התיק שהוצע לו קטן ממידותיו. שרון הציע למרכז גם את חברותו של מרידור במטבחון המצומצם ואת חברותו של ח”כ נוסף בקבינט המדיני ביטחוני.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
מרידור. שרות עם נגיעה בנושאים ביטחוניים
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים