שתף קטע נבחר

עצרת-ענק לילית לדרעי: דנקנר הופיע ותמך

כחמישה עשר אלף מתומכי ש"ס התקבצו סמוך לבית הכלא כדי להביע תמיכה בדרעי ולשמוע את דבריו של הרב עובדיה יוסף, שנכח בעצרת. גם העיתונאי אמנון דנקנר הביע תמיכה - וזכה לשבחים

ש"ס אירגנה "לילה חם" מול כלא מעשיהו: בישיבה המאולתרת שהוקמה במקום, "שאגת אריה" נאספו הלילה כחמישה עשר אלף בני אדם, כדי להביע תמיכה באריה דרעי העצור.
אל האלפים הצטרף בחצות מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, שנשא דברי תורה. הרב עובדיה קבע גם כי יש לומר, מידי שבת, בכל בתי הכנסת, "מי שבירך" לאריה דרעי. "אני אהיה הראשון שיעשה את זה, ומעתה זה חוק בישראל", הוסיף הרב. נוסח ה"מי שבירך" המיוחד הוכן זה מכבר, והוא יחולק לגבאים בבתי הכנסת בימים הקרובים.
לאחר דברי הרב עובדיה יוסף, נאמרו סליחות. למאהל המחאה הגיעו גם יו"ר ש"ס, אלי ישי, וחברי הכנסת של התנועה.
אבל מי שגנב את ההצגה, היה דווקא חילוני: העיתונאי אמנון דנקנר ממעריב, שהוזמן לשאת דברים לפני הקהל על ידי הרב דוד יוסף, בנו של מנהיגה הרוחני של ש"ס.
הרב דוד יוסף אמר לקהל: "יש כאן עיתונאי, לא משלנו, אבל בכל זאת כותב דברים טובים על אריה דרעי מגיע לו שנקבל אותו בכבוד". הקהל הגיב בקריאות "אמנון, אמנון".
דנקנר עצמו אמר כי אינו מנוסה בדיבורים באסיפות עם אבל "בזמן האחרון אני מוצא את עצמי חושב יותר ויותר קרוב לכם ועכשיו אני חוזר לעשות את העבודה העיתונאית שלי". הקהל הגיב בתשואות. אחד הנוכחים אמר "דנקנר הוא האמיל זולא דייאלנה" (דייאלנה - שלנו במרוקאית).
היום צפויה לבקר את דרעי לראשונה מאז כניסתו לכלא רעייתו יפה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:דודו בכר
תומכי דרעי ליד כלא מעשיהו
צילום:דודו בכר
צילום: איי אף פי
מנהיג בפנים. דרעי
צילום: איי אף פי
צילום:דודו בכר
הרב עובדיה בעצרת. תפילות מיוחדות לדרעי
צילום:דודו בכר
מומלצים