שתף קטע נבחר

ציפי לבני מונתה לשרה האחראית על הסברת פנים

השר שמעון פרס מחה על הכוונה למנות את לבני לשרת הסברה, והיא נאלצה להסתפק באחריות על נושאי ההסברה בתוך ישראל. מה זה בדיוק אומר, לאף אחד לא ממש ברור

היצירתיות של לשכת ראש הממשלה במציאת פתרונות תעסוקה לשרים מוכיחה את עצמה שוב. לאחר שלדן מרידור נבנה תיק התכנון האסטרטגי, שהפך בסופו של דבר לשר בלי תיק עם סמכויות לא מזוהות בנוגע לשירותי הביטחון, הפכה אמש (ב') ציפי לבני מהשרה המיועדת לענייני הסברה, לשרה בלי תיק עם סמכויות לא ברורות בתחום הסברת הפנים בלבד. זאת, בעקבות התנגדותו של שר החוץ שמעון פרס לפרוס נתח מעוגת ההסברה הבינלאומית לטובת לבני.
בפגישה שקיימו הערב השרה לבני וראש הממשלה אריאל שרון, הוחלט שלבני תהיה אחראית על ההסברה הפנימית בישראל. ובלשון אחרת, היא תקבל אחריות "על גופי ההסברה שבסמכות משרד ראש הממשלה", כהגדרת לשכת רה"מ.
השאלה היא על איזה גופי הסברה בדיוק מדובר? כרגע, לשכת העיתונות הממשלתית יושבת אמנם תחת סמכות לשכת ראש הממשלה, אולם לא ממש ברור מדוע היא צריכה שר מעליה. אגף ההסברה נמצא בכלל תחת סמכות משרד החינוך. דברור הממשלה נמצא תחת סמכותו של מזכיר הממשלה גדעון סער.
לבני עצמה אינה מתכוונת להיות משועממת, ומקורביה מעריכים כי תהיה לה אמירה גם בתחום הסברת החוץ של ישראל. אז אולי הפתרון ימצא בכל זאת מעבר לים, ולבני תשוגר למשימות הסברה ברשתות זרות? במשרד החוץ לא ממש ששים לכך, והיה מי שאמר שהאנגלית של לבני אינה מן המשובחות. כך או אחרת, מחר בבוקר לבני כבר תיפגש עם קבוצת שגרירים זרים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום דודו פריד
מינוי חדש. לבני
צילום דודו פריד
מומלצים