שתף קטע נבחר

שגיא וסליסקי נקבר בשנתו מתחת למפולת עפר

וסליסקי, בן 18, חניך בקורס מדריכים של החברה להגנת הטבע, יצא עם הקורס לנחל צאלים, וישן בלילה סמוך למצוק בנחל. מפולת עפר קברה אותו תחתיה בשנתו. כוחות החילוץ עמלו במשך שעות ארוכות, עד שמצאו את גופתו. המשטרה חקרה באזהרה בכירים בחברה להגנת הטבע, החשודים בגרימת מוות ברשלנות

משטרת ערד חקרה אמש (יום ג') באזהרה כמה מהמעורבים באסון שבו נהרג שגיא וסליסקי, בן 18, חניך בקורס מדריכים בחברה להגנת הטבע. חלק ממארגני הקורס שוחררו בערבות, והם נחשדים בגרימת מוות ברשלנות. בין יתר נחקרו במשטרה אלי כץ, ראש אגף הנוער בחברה, ויואב יעקובי, קצין ביטחון בחברה.
הלווייתו של שגיא וסליסקי תיערך היום בשעה 17.00, בקיבוצו עין השלושה בנגב.

הצעירים התעוררו וגילו כי שגיא נעדר

דרמת החילוץ בנחל צאלים הסתיימה אתמול מעט אחרי 13:00 בצהריים, אז גילו כוחות החילוץ את גופתו של וסליסקי שנקבר בשנתו תחת מפולת עפר במהלך קורס של החברה להגנת הטבע.
וסליסקי יצא לנחל צאלים עם כ-80 חניכים ומדריכים בקורס מדריכים של החברה להגנת הטבע. המשתתפים בקורס הלכו לישון בערוץ נחל סמוך למצוק בנחל צאלים, ותכננו להמשיך במסלול הטיול בבוקר. בחברה להגנת הטבע סיפרו כי המטיילים לא ישנו במרוכז אלא התפזרו בשטח, כחלק מתרגיל שנקרא "לינת סולו" - תרגיל שבו החניכים ישנים במרחק של כ-40 מטר זה מזה.
סמוך לשעה 6:00 בבוקר גילו הצעירים כי חברם שגיא נעדר, ועד מהרה הבינו כי הוא קבור מתחת לגוש העפר שקרס במהלך הלילה. הם הזעיקו מיד את יחידת החילוץ ערד וכוחות צה"ל.
ביחידת החילוץ ערד העריכו כי "טונות של חול" קרסו על וסליסקי. פעולות החילוץ נמשכו במשך שעות רבות, אולם המחלצים, הנעזרים בציוד מכני כבד, לא הצליחו להגיע לצעיר. רק אחרי 13:00 בצהריים נמצאה הגופה.

נחקר חשד לרשלנות של החברה להגנת הטבע

אנשי חילוץ אמרו ל-ynet כי "זה לא היה המקום האידיאלי לישון בו בלילה". הם ציינו כי לא הרחק משם נמצא חניון, שבו לנים מרבית המטיילים.
מהחברה להגנת הטבע נמסר כי בעקבות האירוע הוחל בביצוע תחקיר מקיף, בהשתתפות כל הגורמים הרלוונטיים. מנכ"ל החברה להגנת הטבע, מיקי ליפשיץ, שהה לכל אורך פעילות החילוץ בבית משפחת וסליסקי, ועדכן אותם במתרחש. "החברה להגנת הטבע מביעה את צערה העמוק על האסון, ושולחת את תנחומיה למשפחה", נמסר בהודעה.
בחברה להגנת הטבע ציינו כי על כל שישה חניכים בקורס היה אחראי בקר של החברה. לטענת אנשי החברה, רק עובדה זו סייעה לזהות במהירות את האסון שאירע, וכך נמנע אסון כבד יותר.

"ילד שאהב לטייל ולהיות מחובר לטבע"

בקיבוצו של וסליסקי, עין השלושה, סיפרו כי משפחתו, ממוצא דרום אמריקני, מתגוררת בקיבוץ מזה 11 שנה. וסליסקי היה הבכור מבין שלושה ילדים.
שאול קרפ, דודו של שגיא, שהיה קרוב אליו מאוד, סיפר ל-ynet כי "שגיא היה בשנת שירות. הוא היה ילד עם הרבה חשק, אהב לטייל ולהיות מחובר לטבע. רצה לדעת מה קורה, לראות את הדברים בעיניים". קרפ ציין עוד כי "המשפחה אינה מחפשת אשמים. הטבע, היא גברת עצמאית".
"ילד נהדר, חכם, תלמיד מצטיין, פעיל, מוכר וחבר'מן", תיארה אותו בתיה אונר, חברת הקיבוץ ומזכירתו לשעבר, שבנה למד בשכבה של וסליסקי. "בקיבוץ לא מחפשים אשמים כרגע", אומרת אונר, "יודעים שאסונות קורים, לא חושבים כרגע על מי אשם ועל אחריות".
לדברי מזכיר הקיבוץ, "רוב החבר'ה פה מאוד אוהבים לתרום. כל אחד מחפש במה ואיפה. שגיא בחר להיות מדריך".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה מאיר אזולאי ידיעות אחרונות
שגיא וסליסקי ז"ל. "ילד נהדר"
צילום רפרודוקציה מאיר אזולאי ידיעות אחרונות
צילום: החברה להגנת הטבע,דפנה מרוז
נחל צאלים. "טונות של חול"
צילום: החברה להגנת הטבע,דפנה מרוז
מומלצים