שתף קטע נבחר

האו"ם ומרכז פרס לשלום מקימים "חיל שלום עולמי"

"הפרויקט יהווה דוגמה לאזורים אחרים בעולם, בהם עוברים ממצב של מלחמה, לשלום". חיל השלום ישלח לאזורים מסוכסכים בעולם מומחים בתחומי החקלאות, הבריאות, התרבות ועוד

שמעון פרס יוצר לכבוש את העולם: הסכם בין האו"ם לבין מרכז פרס לשלום, הביא להקמת חיל שלום עולמי. לאחר חודשים של מו"מ שניהל נשיא מרכז פרס לשלום, ח"כ אורי סביר, עם גורמים בכירים באו"ם, חתמו שלשום (יום א') נציגי מרכז פרס לשלום ובכירים בארגון האו"ם על הסכם תקדימי להקמת חיל השלום.
הארגון באו"ם להפעלת הסקטור הפרטי לפרויקטים, יהפוך את מרכז פרס לשלום למודל עבור כל האזורים בעולם העוברים מסכסוך לשלום. במסגרת ההסכם, יוקם החיל, אשר ייצא פרויקטים ומומחים בתחומי החקלאות, הבריאות, התרבות, הנוער, הספורט וקשרי ערים.
האו"ם יעמיד לרשות מרכז פרס את הסוכנויות שלו ואת הסקטור הפרטי העובד עימו. מרכז פרס גם יכשיר את הפקידות הבכירה של האו"ם וארגונים בינלאומיים אחרים בתחום בניית השלום. כמו כן סוכם שחממה טכנולוגית למידע למען השלום אשר תוקם בוועידה זו, תהווה חממת שלום גלובלית והפרויקטים שיווצרו בה, יופצו ברחבי העולם.
אורי סביר נשיא מרכז פרס לשלום: "זוהי קפיצת מדרגה אדירה למרכז פרס לשלום ולתמיכה והכרה חסרת תקדים של העולם במרכז פרס, אשר ישמח לתרום מנסיונו לאזורי שלום אחרים".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודו פריד
סביר. קפיצת מדרגה אדירה
צילום: דודו פריד
מומלצים