שתף קטע נבחר

מרידור ומילוא בממשלה; "לא נשאר מקום בעמידה"

הכנסת אישרה את הצטרפות מפלגת המרכז לקואליציה. בישיבה נשמעו גם דברי ביקורת על גודלה של הממשלה. יו"ר האופוזיציה, יוסי שריד, ציטט בנאומו את נאום שרון ב-99', שמתח ביקורת על גודלה של ממשלת ברק. ורוב חברי הכנסת והשרים עדיין תוהים: מה כולל תפקידו של דן מרידור, השר החדש ללא תיק

ברוב של 24 תומכים מול 11 מתנגדים, אישרה בצהריים (יום ד') הכנסת את הצטרפות סיעת המרכז לקואליציה, את מינוי דן מרידור לשר בלי תיק, את מינוי רוני מילוא לשר לפיתוח אזורי ואת מינוי דוד מגן ליו"ר ועדת החוץ והביטחון.
ראש הממשלה אריאל שרון פירט את אילן היוחסין של ה"נסיכים" מרידור ומילוא, והוסיף: "לא נואשתי מנסיוני לצרף גם את המפד"ל לממשלה". בתגובה אמר לו ח"כ יגאל ביבי (המפד"ל) כי "כבר לא נשאר אפילו מקום בעמידה".
לאחר מכן נשמעו ברחבי המליאה דברי ביקורת נוספים על הממשלה הגדולה בממשלות ישראל. הביקורת הגיעה לשיא בנאומו של יו"ר האופוזיציה, יוסי שריד, שציטט את נאומו של שרון ערב השבעת ממשלת אהוד ברק ב-99', שמתח ביקורת על גודל הממשלה. "לפעמים יש נאומים כל כך מוצלחים, שאתה רוצה לשמוע אותם שוב ושוב, כמו מערכון של הגשש החיוור. סלח לי, אני לא יכול להתגבר על היצר", הסביר שריד לשרון מעל בימת הנואמים.
שרון נראה מרוצה פחות כששריד מתח ביקורת על כניסת צה"ל לבית ג'אלה, והשווה אותה לתחילתה של מלחמת לבנון.

הגדרת התפקיד של מרידור נותרה בערפל

את ההסכם הקואליציוני הניחה לשכת ראש הממשלה לפני ימים אחדים על שולחן הכנסת, אך רק היום קראו אותו חברי הכנסת. למרות השורות הארוכות המוקדש בהסכם להגדרת התפקיד של השר מרידור, עדיין לא ברור לרובם מה בדיוק הוא כולל. "בין היתר יופקד השר על בחינת מגמות ארוכות טווח בנושאים הלאומיים המרכזיים של מדינת ישראל, על תכנון היעדים האסטרטגיים הלאומיים של המדינה. בגדר זה נכללים נושאים מגוונים בתחום הבטחוני, המדיני והחברתי", נכתב בהסכם הקואליציוני.
רבים, בהם מרידור עצמו לא ידעו להסביר במלים פשוטות מה כולל תפקידו. מרידור, שנדרש לנושא בישיבת ועדת החוץ והביטחון שהתקיימה לאחר השבעתו, הודה כי "גם אני לא ממש יודע מה אעשה". שר בכיר התנדב למצוא הסבר: "כשמשתמשים בכל כך הרבה מלים גדולות ובתיאור כה מפורט, זה בדרך כלל אומר שתפקידו של השר הוא לשבת בשקט ולא לעשות דבר".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רוייטרס
שרון. רוצה גם את המפד"ל
צילום רוייטרס
מומלצים