שתף קטע נבחר

פיצוץ בביתו של מספר 2 ב"חזית הדמוקרטית"

בביתו של קייס עבד אל-כרים, מספר 2 בחזית הדמוקרטית לשחרור פלסטין, נשמע הלילה פיצוץ. האיש לא נפגע. הפלסטינים מציגים גירסאות סותרות; האחת מאשימה את ישראל בנסיון חיסול, והשניה כי מדובר ב"תאונת עבודה". אנשי החזית, שביצעה את התקיפה במוצב מרגנית, מאיימים לנקום

אי ודאות לגבי הסיבה לפיצוץ שאירע הלילה (ו') ברמאללה, במבנה שבו מתגורר קייס עבד אל-כרים, המכונה "אבו לילה", האיש מספר 2 בחזית הדמוקרטית לשחרור פלסטין בראשות נאיף חאוותמה. מהפיצוץ נפגעו מספר אנשים, בעיקר משאיפת עשן. אבו לילה לא נפגע.
הפלסטינים מוסרים גרסאות סותרות בנוגע לאירוע. אחת הגירסאות טוענת שמסוק של צה"ל ירה טיל לעבר המבנה במטרה לחסל את אבו לילה, והשניה כי הפיצוץ אירע כתוצאה מ"תאונת עבודה" של פלסטינים שניסו להכין מטען. מדובר צה"ל טרם התקבלה תגובה למקרה.
במקום הפיצוץ התגודדו עשרות פלסטינים, ביניהם שר ההסברה הפלסטיני, יאסר עבד רבו, שהיה חבר הנהגת התנועה לפני שפרש ממנה בתחילת שנות ה-90. עבד רבו מיהר לגנות את המקרה וטען כי מדובר ב "מעשה תוקפנות ישראלי נגד בכירים פלסטינים". גורמים בחזית הדמוקרטית אומרים כי להערכתם היה זה נסיון חיסול אולם גורם בטחוני פלסטיני ברמאללה, אמר ל- ynet כי עדיין לא ידוע המקור לפיצוץ וכי הנושא נמצא בבדיקה וכי יתכן שמדובר ב"תאונת עבודה".
פעילים בחזית הדמוקרטית הבטיחו לנקום את "נסיון החיסול" של אבו-לילה, וציינו כי בתגובה לאירוע תבצע התנועה פעולות נוספות נגד ישראל בדומה לפעולה במוצב צה"ל בגוש קטיף.

הארגון: אחראי לליל הגילשונים

החזית הדמוקרטית לשחרור פלסטין היא עוד פלג שמאלי רדיקלי של האופוזיציה הפלסטינית. מקום מושבה בדמשק, והיא נחשבת לארגון קטן מאוד. עם זאת אנשי החזית ידועים במספר פיגועים גדולים נגד ישראל ביניהם; האירוע בליל הגילשונים, הפיגוע במעלות, והריגת שלושת החיילים במוצב מרגנית בגוש קטיף. מזכ"ל החזית, נאיף חוואתמה קרא לאחרונה לפלסטינים לגייס את כל כוחות הבטחון למערכה נגד ישראל. השמירה על אבו לילה, כמו על בכירים פלסטינים נוספים, תוגברה בימים האחרונים במיוחד מאז חיסולו של מזכ"ל החזית העממית לשחרור פלסטין, אבו עלי מוסטפה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי פי
אחרי הפיצוץ - ברמאללה
צילום איי פי
צילום איי פי
הפיצוץ ברמאללה
צילום איי פי
מומלצים