שתף קטע נבחר

השר מלכיאור יציג רפורמה אזרחית חלופית

איים להתפטר, אם תאושר הרפורמה של ברק. למלכיאור מצטרפים בכירים בעבודה, המותחים ביקורת על הרפורמה של ברק

השר מיכאל מלכיאור מתכוון להציג בימים הקרובים גרסה משלו לרפורמה האזרחית-חברתית של ברק. מקורבים למלכיאור מעריכים היום שברק יתנגד ליוזמת מלכיאור. מלכיאור איים בשבוע שעבר להתפטר מהממשלה, אם תאושר הרפורמה של ברק. הוא זכה לתמיכה של בכירים במפלגת העבודה, המותחים ביקורת על הרפורמה האזרחית וטוענים שברק הציג אותה ללא התייעצות מספקת עם חברי הסיעה. הביקורת על הרפורמה עשויה לעלות היום בישיבות עדכון שמקיים ברק עם שרי מפלגתו ועם חברי הסיעה שלו.
אחרי-הצהריים התכנסה במשרד ראש הממשלה ישיבת "שרינו" - שרי מפלגת העבודה - שבה אמור ברק לדון עם שריו במצב התהליך המדיני ובמאמציו להרכבת קואליציה חדשה. לאחר-מכן תתכנס גם ישיבה של סיעת העבודה.
מקורביו של ראש הממשלה, אהוד ברק, מסרו אמש כי "לא תהיה בעיה לבטל את ההבנות שהושגו בקמפ דייויד, אם תקום ממשלת אחדות", אבל בליכוד ממשיכים להכריז שאין בכוונתם להצטרף לממשלה. בתום פגישה שקיים אתמול עם השר בנימין בן-אליעזר, אמר יו"ר הליכוד, אריאל שרון,כי אין כל מקום להקמת ממשלת אחדות, "בגלל המהלכים המסוכנים בהם בחר ראש הממשלה". עם זאת, בכירים במפלגת העבודה טוענים שבעתיד הקרוב צפויות פגישות נוספות בנושא בין בכירים בשתי המפלגות. ככל הנראה צפויה פגישה בזמן הקרוב בין ראש הממשלה לבין יו"ר הליכוד, אריאל שרון.
ראש הממשלה, אהוד ברק, אמר הבוקר (יום ג') לקול ישראל, שכל עוד נמשכים המגעים עם הפלסטינים, הוא לא יזמין את הליכוד להצטרף לממשלתו. "אם יסתבר שאין הסכם", אמר ברק, "אנחנו נמשיך לפעול במה שהתחלנו עכשיו, בסדר היום החברתי-אזרחי. נרחיב את הממשלה. קודם כל האנשים שהם שותפים טבעיים, ואחר-כך נקרא גם לליכוד לשלב ידיים ולהצטרף. ירצה - יבוא, לא ירצה - לא יבוא. אנחנו לא רצים אחרי אף אחד".
ואולם חלק מ"שותפיו הטבעיים" של ברק מותחים עליו ביקורת בימים האחרונים. יו"ר סיעת מרצ, ח"כ זהבה גלאון, ביקרה היום בצורה חריפה את ראש הממשלה ואמרה כי אם יפנה למרצ ויציע לה עכשיו להצטרף לממשלתו, מרצ תצטרך לשקול "האם זה נכון מבחינתה לתת יד למדיניות הזיגזג שלו". ח"כ גלאון הוסיפה כי אם ראש הממשלה אינו מסוגל להתגבר על הקשיים הקואליציוניים, "כדאי שיילך לבחירות בתאריך קרוב ומוסכם".
שר התעשייה והמסחר לשעבר, רן כהן, איים היום כי מרצ תצביע נגד התקציב שהוא לדבריו "אנטי חברתי, אנטי כלכלי ואנטי אזרחי".
גם בש"ס לא חסכו היום ביקורת מברק: יו"ר התנועה, אלי ישי, קרא לברק "להפסיק את מחול הכותרות וסדרי היום המשתנים והמדומים חדשות לבקרים. במקום זה יש לקבוע תאריך מוסכם לבחירות חדשות", דברי ישי.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רונן לידור
"ירצה - יבוא". ברק
רונן לידור
צביקה טישלר
"לא לאחדות". שרון
צביקה טישלר
ארכיון ידיעות אחרונות
מה הוא אמר לשרון? בנימין בן אליעזר
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים