שתף קטע נבחר

נתניהו קרא בקונגרס למאבק חסר פשרות בטרור

ראש הממשלה לשעבר שהוזמן, יחד עם מומחים ללוחמה בטרור, להרצות בפני ועדה של הקונגרס זכה לתשואות רמות כאשר הציג את משנתו למלחמה בטרור. בין השאר הוא קרא לפתוח במערכה עולמית נגד מדינות התומכות בטרור כמו סוריה, איראן, עיראק ואפגניסטאן

ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו נאם הלילה (ה') בפני ועדה מיוחדת של הקונגרס וקרא למלחמה חסרת פשרות בטרור. נתניהו, שזכה לתשואות רמות מסנאטורים דמוקרטים ורפובליקנים, אמר ש"ארה"ב חייבת לפתח את הרצון למאבק ממושך ובלתי מתפשר בטרור ובמדינות התומכות בו". את הפיגועים במרכז הסחר העולמי ובפנטגון כינה נתניהו "קריאת השכמה מהגהינום". מלשכת נתניהו נמסר שהוא הוזמן על ידי יו"ר הועדה, חבר הקונגרס טום לייד, כמומחה לענייני טרור בעקבות הפיגועים בארה"ב.
מאז הפיגועים במגדלי התאומים, בפנטגון ובפנסילבניה הזמינה הוועדה שורה של מומחי טרור שהציגו את דעתם לגבי השלכות הפיגועים על היחסים הבינלאומיים בכלל, ועל המאבק בטרור בפרט.
נתניהו הזהיר הלילה כי אם לא תיפתח מערכה כוללת נגד הטרור, האיום עלול לגדול. הוא אמר כי "מה שמונח כיום על כף המאזניים הוא לא פחות מאשר הישרדותה של הציביליזציה". הוא קרא לארה"ב להוביל את העולם למערכה בעלת מרכיבים צבאיים וכלכלייים המכוונת בעיקר נגד מדינות אשר נותנות מחסה לטרוריסטים, או מספקות להם תמיכה. הוא כלל במדינות אלו את סוריה, איראן, עיראק, אפגניסטאן ולוב: "קחו הצידה את תמיכת המדינות, וכל בניין הטרור יתמוטט", אמר נתניהו והוסיף: "הגיע הזמן לכונן עיקרון קבוע - טרור ייענש. ייענש בחומרה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
תשואות בקונגרס. נתניהו
צילום: רויטרס
מומלצים