שתף קטע נבחר

ש"ס: עצרת המונית ראשונה ללא דרעי

הערב תעמוד מנהיגותו של אלי ישי במבחן: לראשונה מאז כניסת אריה דרעי לכלא, יכנס יו"ר ש"ס עצרת המונית לרגל חג הסוכות. נוכחות דלילה מדי של קהל באיצטדיון טדי תיחשב לניצחון לדרעי

תומכי ש"ס החלו לזרום לעצרת של התנועה שמתקיימת היום (ד') באיצטדיון "טדי" בירושלים. העצרת אשר נערכת לרגל חג הסוכות, מאורגנת על ידי תנועת "אל המעיין" תחת הכותרת "עלייה לרגל והקבלת פני רבו".
האירוע מעורר עניין מיוחד שכן זו הפעם הראשונה מאז כניסתו של יו"ר ש"ס לשעבר אריה דרעי לכלא, שהנהגת ש"ס החדשה, בראשות סגן ראש הממשלה ושר הפנים, אלי ישי, מעזה לקיים אירוע מסוג זה.
אירועים קודמים שתוכננו בוטלו מנימוקים בטחוניים וראשי התנועה זכו לחצי לעג מצד נאמניו של דרעי שעמדו על העובדה כי ש"ס ביטלה אירועים כביכול מסיבות בטחוניות, למרות שברחבי הארץ התקיימו במהלך השנה אירועים המוניים. לגירסתם, האירועים בוטלו מתוך חשש שהציבור לא יגיע כשדרעי לא נמצא ומחשש שישי יספוג קריאות בוז, כפי שאירע בעבר. בתקופתו של דרעי הפכו כנסי העלייה לרגל הדו שנתיים, בפסח ובסוכות, למפגני כוח משמעותיים של הגרעין הקשה של ש"ס והשתתפו בהם רבבות.
ישי השקיע מאמצים רבים בכדי שהאירוע הנוכחי יזכה להצלחה, בכלל זה לחץ על אנשי השטח הבכירים של ש"ס שנותרו נאמנים מושבעים של דרעי, להפעיל את כל המשאבים כדי לסייע להצלחת הכנס.
בנוסף קיים ישי שידורים חוזרים ב"ערוצי הקודש" - ערוצי הרדיו החרדיים הפיראטיים, בהם הפציר באופן אישי בציבור להגיע כדי "לכבד את מר"ן הרב עובדיה יוסף". ישי הוסיף התנצלות שלא כל מי שיגיע לאיצטדיון יוכל להיכנס, משום שמספר המקומות מוגבל. אם למקום יגיעו 20 אלף איש, כמספר המקומות באיצטדיון, ייחשב הדבר להצלחה ארגונית עצומה של ישי. איצטדיון מדולל יוכיח כי למרות הגיבוי לו הוא זוכה מהרב עובדיה, ש"ס בהנהגתו מנותקת מהציבור שלה.
נאמניו של דרעי ב"ערוצי הקודש" לא קראו מפורשות לציבור שלא להגיע, אולם טרחו להזכיר למאזינים את המצב הבטחוני בירושלים והמליצו על אירועים אלטרנטיביים בפארק נחשונית, בבני ברק ובמקומות נוספים.
כבר כעת ניתן לומר כי מהאירוע ייעדרו כוכבי העצרות של ש"ס בעבר, ביניהם מי שנחשב בעבר ל"זמר הבית", בני אלבז, אשר לא הוזמן להשתתף וכן הרב המקובל דוד בצרי, הידוע כמקורב לאריה דרעי, שהוזמן אך בחר שלא להגיע.
עדיין לא ברור אם זקן המקובלים, הרב יצחק כדורי, יגיע לאירוע. מהתנהגות אנשי חצרו ניתן להניח כי הם יהיו קשובים לדיווחים על העצרת, ואם יגיע קהל גדול, ייתכן שאנשי כדורי יתגברו על הטינה שהם רוחשים להנהגת ש"ס וזקן המקובלים יכבד את האירוע בנוכחותו.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
ישי. שעת המבחן
צילום: גלי תיבון
מומלצים