שתף קטע נבחר

"הסיפור של דרעי בש"ס גמור"

למרות הצהרותיו של אלי ישי בעבר ש"ברגע שדרעי ישתחרר אפנה לו את ההנהגה" הוא לא מתכוון לזוז מהכיסא. מקורב לדרעי: "נתגלה פרצופו האמיתי של ישי". וגם: ישי שוקל להריץ את ש"ס בבחירות הבאות בלי הברכות והשמנים של זקן המקובלים, כישלון העצרת של ש"ס השבוע בטדי והקשר בין אלי ישי לאלי גוטמן. זאת פרשת השבוע של אבישי בן חיים

רק כ-3,000 איש הגיעו השבוע לעצרת החגיגית של תנועת ש"ס לרגל חג הסוכות, עצרת מסורתית שבעבר התקיימה בנוכחות רבבות.
פניו החתומות של יו"ר ש"ס, אלי ישי, אל מול היציעים הריקים של איצטדיון טדי, הזכירו אלי אחר, שאף הוא שבע מרורים מיציעי איצטדיון טדי: אלי גוטמן, מאמן בית"ר ירושלים לשעבר. אלי ישי כמו גם אלי גוטמן לא הצליח לעמוד במשימה הבלתי אפשרית להחליף את הבן האהוב. גוטמן נכשל אל מול חיבת אוהדי בית"ר לאלי אוחנה וישי נותר בצילו הענק של אריה דרעי.
במדור זה נכתב לא פעם בשנה האחרונה כי "ש"ס בתהליך התרסקות", כי "אין דבר כזה 'מחנה אלי ישי' ומדובר בפיקציה תקשורתית" וכי ש"ס תחת הנהגתו של ישי איבדה את הרוח המרדנית שאיפיינה אותה בעבר ושסחפה אחריה ציבור מזרחי ענק. הכישלון הצורב השבוע, העיד שוב שש"ס של אלי ישי אולי הצליחה להשיג כמה הישגים קואליציוניים, ישי אפילו הצליח לזכות בכמה כתבות אוהדות ב"תקשורת העויינת" ואף החליף את מנגנון הנהגת התנועה והכניס אליו את אנשיו. אבל הקהל של ש"ס מחפש משהו אחר לגמרי; הוא מחפש את הקסם המהפכני, שמעיר את הניצוץ היהודי ומשקם את הכבוד המזרחי. הוא מחפש את הקלישאות החבוטות הללו מבית מדרשו של דרעי שהוכיחו את עצמן בעצרות העבר של ש"ס, והצליחו לגרום לגברים בקהל לנסות ולהעלים את הלחלוחית בעניים ולנשים לפרוץ במקהלת יללות מסורתיות, וחשוב מכך הביאו אותם לקלפיות עם פתקי ש"ס, במאות אלפים.

"הסיפור של דרעי בש"ס נגמר"

השאלה האם דרעי ירצה לחזור לש"ס לאחר שחרורו היתה ונותרה סוגייה בלתי פתורה. מה שכבר ברור הוא שיו"ר ש"ס, אלי ישי, לא מתכוון לפנות את מקומו לאריה דרעי, גם אם זה ירצה לחזור לש"ס. התעקשותו של ישי על קיום העצרת הנוכחית, לאחר שנמנע מעריכת עצרות המוניות מאז כניסתו של דרעי לכלא, קשורה לצורך שלו במפגן כוח לקראת מועד שחרורו ההולך ומתקרב של דרעי, בעוד חודשים ספורים בלבד.
ככל שיציאתו של דרעי מהכלא הופכת מוחשית יותר, הרי שמה שפעם נלחש רק בחדרי חדרים הולך והופך ליותר ויותר רשמי: ישי לא מתכוון לוותר על תפקיד יו"ר ש"ס לטובת דרעי. הצהרות העבר של אלי ישי על פיהן ברגע שדרעי ישתחרר מהכלא יפנה לו את מקומו, נעלמו זה מכבר. ישי כבר לא חוזר על הצהרה זו, השבוע סירב להשיב לשאלת ynet האם ההצהרה עדיין בתוקף ואמר: "שום דבר יותר אני לא אומר בתקשורת בעניין הזה".
אדם המקורב מאוד לישי הבהיר השבוע שיו"ר ש"ס הנוכחי לא יפנה את מקומו לדרעי בשום מקרה והוסיף: "דנו על ההצהרה הזו והגענו למסקנה כי מלכתחילה הייתה טעות להצהיר אותה". כדי למנוע אי הבנות, הבהיר המקורב: "איך שלא יהיה, הסיפור של אריה דרעי כיו"ר ש"ס נגמר". מקורב של אריה דרעי, מאלו שמשוכנעים שדרעי למרות הכל יחזור לחיים הפוליטיים, אמר בתגובה: "אלי ישי גילה את פרצופו האמיתי, אבל אחרי האירוע בטדי כבר ברור לכולם שהוא לא צריך לפנות את המקום בהנהגה, הציבור כבר פינה אותו".

הרב עובדיה

אנשי דרעי שחושבים ששאלת חזרתו של דרעי לש"ס תלויה ברצונו בלבד, מדחיקים את העובדה המכרעת, שבקרב אחד אלי ישי הביס את דרעי ללא תנאי - בקרב על לבו של הרב עובדיה יוסף. אנשיו של ישי מדברים על הליכה למערכת הבחירות הבאה תחת דגלו של הרב עובדיה בלבד. בלי סוללת הרבנים המלווה וגם בלי זקן המקובלים הרב יצחק כדורי ובלי דרעי. זאת מתוך תקווה שגם האחרון יאלץ להביע תמיכה במפלגה המזוהה עם הרב עובדיה יוסף ומתוך הנחה כי לא יעז לצאת נגד מרן. דרעי אכן יתקשה להעז, אבל ניתן להניח כי במקרה כזה נאמניו ידאגו שלא ישאר מצביע ש"ס אחד במדינה שלא יגיע אליו המסר שהצבעה לש"ס פירושה סטירת לחי לדרעי ו"למהפכה שלו" וכי הצבעה לש"ס גרועה מהצבעה למרצ. בבחירות כאלו ש"ס תתרסק.

יציאת השבת:

מקבץ תגובות משעשעות, יותר או פחות, בעקבות מיעוט המשתתפים בעצרת של ש"ס:
א. בכיר בש"ס ניסה לשכנע את אחד מאנשי התקשורת שהגיעו לסקר את העצרת באיצטדיון טדי כי במקום נוכחים 5,000 איש וזכה לתגובה:
"אני אוהד הפועל ירושלים בכדורגל ואני יודע מה זה לשחק מול אלפיים צופים".
ב. אחד שישב עם בנו ביציע המזרחי, הריק כמעט לחלוטין: "סכנה ביטחונית עלק, שהילד לא ימות לי מבדידות זו הסכנה הביטחונית פה".
ג. אותו אחד: "אריה דרעי כשהיה יורד למכולת, היה מביא יותר קהל".
ד. דובר ש"ס איציק סודרי לתקשורת: "זה רק בגלל המצב הביטחוני".
ה. אריה דרעי למקורביו: "כואב לי הלב על זה שהעצרת נכשלה".


לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ערוץ 1
דרעי. הוא עוד ישוב?
צילום ערוץ 1
צילום: גלי תיבון
לא מתכוון ללכת. ישי
צילום: גלי תיבון
מומלצים