שתף קטע נבחר

ארה"ב: החמאס, החזית העממית והחיזבאללה ברשימת ארגוני הטרור

מחלקת המדינה האמריקנית פירסמה את 22 ארגוני הטרור, ביניהם אל קאעידה, החמאס, החזית העממית, החיזבאללה ותנועת כהנא חי. בחיזבאללה, בחמאס ובחזית העממית הביעו זעם על ההחלטה

מחלקת המדינה האמריקנית פרסמה היום (יום ו') את רשימת ארגוני הטרור. החוק האמריקני אוסר על אזרחי ארה"ב לסייע לארגונים אלה, ועל בנקים וארגונים אמריקניים כלכליים להקפיא את נכסיהם.
אל–קאעידה, ארגון הטרור של אוסאמה בין לאדן באפגניסטן, נמצא ברשימה. בין לאדן הוא החשוד העיקרי בתכנון וביצוע מתקפת הטרור על ארה"ב בניו-יורק ובוושינגטון.
האמריקנים החזירו לרשימה את תנועת החמאס, החזית העממית לשחרור פלסטין והחיזבאללה. מתוך 22 הקבוצות נמצאת גם קבוצת כהנא חי וה-FARC הקולומביאנית. ארגוני הטרור שיצאו מהרשימה הם הצבא האדום היפני וה-Tupac Amaru מפרו.
רשימת ארגוני הטרור מתעדכנת על ידי מחלקת המדינה האמריקנית מדי שנתיים.

זעם בקרב החיזבאללה, החמאס והחזית העממית

תנועות החיזבאללה, החמאס והחזית העממית לשחרור פלסטין, זעמו על הכללתן ברשימת ארגוני הטרור.
"לשים שוב את החיזבאללה ברשימה פירושו כניעה למה שמכתיב המשטר המדכא והלובי הציוני", נכתב בהודעת החיזבאללה. בהודעה אף מכונות ישראל וארה"ב "מנהיגות הטרור בעולם".
באופן דומה הגיבה גם אחד מדוברי החזית העממית לשחרור פלסטין: "כל הקבוצות הפלסטיניות פועלות נגד הכיבוש. הטרוריסט האמיתי הוא אריאל שרון וממשלת ישראל שהורגים פלסטינים".
גם חאלד משעל, מראשי החמאס, הביע כעס על הכללת ארגונו ברשימה, והגדיר את החלטת הממשל האמריקני "בלתי מתקבלת". "תנועת החמאס מעולם לא פעלה מחוץ לתחומי מדינת פלסטין", ציין משעל.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ארכיון
בן-לאדן. אל-קאעידה ברשימה
צילום ארכיון
מומלצים