שתף קטע נבחר

המשלחת הפלסטינית לשיחות בניו-יורק חוזרת הביתה

לאחר מספר ימים של דיונים בהם לא הושגה התקדמות, חוזרת המשלחת הפלסטינית בראשות נביל שעת' לשטחים. במקביל, מחדשים הסורים את הדיאלוג שלהם עם הפלסטינים ועם הרוסים, מתוך כוונה לתאם עמדות ולקדם את האינטרסים הסוריים

מקורות פלסטינים אמרו הבוקר (יום א') ל-ynet כי חברי המשלחת הפלסטינית לשיחות עם ישראל בניו-יורק אמורים לשוב היום או ביומיים הקרובים לגדה.
ל-ynet נודע כי השר לתכנון בין-לאומי ברשות הפלסטינית נביל שעת', אמור לשוב היום לשטחים לאחר שלדברי מקורביו נכשלו המאמצים לשכנע את ישראל לשנות עת עמדותיה ולהתחיל בקיום שיחות ישירות ואינטנסיביות.
עוד נודע ל-ynet כי במהלך שהותו בניו-יורק נפגש שעת' עם שר החוץ הסורי, פארוק א-שרע, לפגישה ממושכת שבה, לדברי הפלסטינים, הביעה סוריה תמיכה בדרישות הפלסטיניות במו"מ עם ישראל.

הערוץ הסורי

הפלסטינים עושים מאמצים ניכרים לשפר את היחסים עם סוריה אולם ככל הידוע, לא דובר במהלך הפגישה על הכנות כלשהן לפסגה סורית-פלסטינית. בתוך כך, הודה נשיא סוריה, בשאר אסד, לשר הטכנולוגיה והמדעים הרוסי על מאמצי רוסיה לתרום לקידום התהליך המדיני באזור, במיוחד במישור הסורי-ישראלי.
אסד אמר לאורחו הרוסי כי סוריה מוכנה לחדש את המו"מ, אך טען כי עדיין לא הורגש שינוי בעמדה הישראלית. בפגישה חזר אסד על דבריו כי סוריה תובעת נסיגה ישראלית מלאה מכל רמת הגולן. בהמשך למגעים הסורים-רוסים אמור לבקר בסוריה עד סוף השנה נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין. שתי המדינות חידשו לאחרונה את שיתוף הפעולה הכלכלי-מסחרי ביניהן.
כזכור סוריה היתה בעלת בריתה העיקרית של ברית המועצות לשעבר במזרח התיכון. הנשיא פוטין מקווה לשוב ולחזק את היחסים בין שתי המדינות במסגרת מדיניות החוץ החדשה שלו.

לפנייה לכתב/ת
ציפי מנשה
שעת`. חוזרים הביתה
ציפי מנשה
אי פי
אסד. תיאום עם הפלסטינים והרוסים
אי פי
מומלצים