שתף קטע נבחר

"ארוחת השחיתות" של אריק

לא רע להיות חבר כנסת בקואליציה, מסתבר. אם הייתם נמנים על 83 המאושרים האלה, יכולתם לסעוד את לבכם בסעודה מפוארת בבית ראש הממשלה. "סעודת גיבוש לקראת מושב הכנסת" זה נקרא. והעיקר, להצביע

"זו היתה ארוחת שחיתות במובן הטוב של המילה", כך הגדיר אחד מחברי הכנסת את ארוחת הצהריים שאירגן היום (ד') ראש הממשלה אריאל שרון לח"כים של הקואליציה בבית רה"מ בירושלים. אבל אל תדאגו, לא מדובר חס וחלילה בזלילה לשמה - הארוחה נשאה את התואר "ארוחת גיבוש" לקראת פתיחת מושב החורף של הכנסת בשבוע הבא.
בניגוד לארוחות קודמות בבית ראש הממשלה, בהן היה האוכל "לא משהו" בלשון הח"כים, הפעם הם נהנו ממגוון סלטים, צלעות כבש, סטייק אנטריקוט, סטייק פילה, פרגיות ומבחר עוגות לקינוח, שהם לעסו בסכו"ם פלסטיק מטעמי כשרות. לח"כים החרדים הוגש אוכל גלאט כשר.
רשימת הנוכחים הסתכמה ב-58 ח"כים ושרים, מתוך 83 החברים בקואליציה. 10 מהח"כים שוהים בחו"ל, ו-15 נעלמו מסיבות מגוונות: חברי הכנסת של סיעת "האיחוד הלאומי-ישראל ביתנו" הרי מאיימים בפרישה מהקואליציה - ולכן החליטו להחרים את החגיגה. גם יו"ר הכנסת (ואולי יו"ר מפלגת העבודה) אברהם בורג, ויחד אתו עוד למעלה מ-10 ח"כים של העבודה החליטו שהאחדות נגמרת בבשר הכבש. בבית רה"מ נותר אפוא שולחן שלם מיותם, אך הנוכחים טוענים כי הדבר לא הורגש.
ראש הממשלה שרון, בנאום שהזכיר לחלק מהנוכחים נאום רס"ר, ביקש מהח"כים להישמע למשמעת הקואליציונית במושב הכנסת הקרוב ולהקפיד על נוכחות במליאה. המושב הקרוב צפוי להיות מושב קשה, לא רק בשל חוסר המשמעת של חברי הכנסת, אלא משום שבעוד שבועיים יחלו הדיונים על תקציב המדינה בועדת הכספים, ותקציב הוא תמיד עילה טובה ל"התפרעות קואליציונית".
שרון הביע דאגה נוכח כוונת סיעת "האיחוד הלאומי – ישראל ביתנו" לפרוש מ הממשלה ואמר כי הוא מאמין שיש למצוא את הדרך שלא לפרוץ את מסגרת ממשלת האחדות. השר רחבעם זאבי, שדיבר בשם סיעתו, אמר במפורש כי ישנן אי הסכמות עם הממשלה ומחשבות הפרישה נשקלות בכובד ראש.
בניגוד לגיבוש האחרון בבית רה"מ, הפעם בחר שר המשפטים, מאיר שטרית, שלא לפצוח בשיר. את האטרקציה סיפק במקומו ח"כ מיכאל איתן, שהסתובב עם מצלמה דיגיטלית ותיעד את האירוע, בהסבירו כי לאחרונה שידרג את המצלמה באלפי שקלים וכעת הוא רוצה להוכיח כי איכות התמונה השתפרה משמעותית. הח"כים הרימו גבה, אך שיתפו פעולה ביודעם כי איתן חובב ותיק של ציוד אלקטרוני וממוחשב. אח, טוב להיות בממשלת אחדות...

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הסטייק. אילוסטרציה בלבד
צילום גילי כהן מגן
מי מצביע בעד התקציב? שרון
צילום גילי כהן מגן
מומלצים