שתף קטע נבחר

המשטרה תחקור את מימון קמפיין שרון

בתום התייעצות שנערכה בפרקליטות המדינה הוחלט שהמשטרה תחקור את ממצאי מבקר המדינה. שרון: יש לי אמון במערכת המשפטית

היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, החליט אמש (ד') להורות למשטרה לפתוח בחקירה בעקבות דו"ח מבקר המדינה בעניין החשדות לעבירות הקשורות במימון פעילותו הפוליטית של ראש הממשלה אריאל שרון.
רובינשטיין פנה למפכ"ל המשטרה, רב ניצב שלמה אהרונישקי, ויידע אותו בפתיחת החקירה. רובינשטיין עדכן גם את ראש הממשלה, שמסר בתגובה, כי הוא "מאמין במערכת המשפט" וכי "מה שיוחלט על ידה - מקובל עלי".
דו"ח מבקר המדינה פורסם לפני כשבוע. בדו"ח טען גולדברג כי ראש הממשלה אריאל שרון, בנו עמרי שרון ואנשים נוספים, עברו על חוק הבחירות, כשהקימו חברת קש כדי להעביר כספים מחו"ל למימון הבחירות של שרון.
ראש הממשלה שרון טען בחקירה, כי הכסף עבר לפריימריז בליכוד ולא לקמפיין לראשות הממשלה, ולכן הדבר היה חוקי. בנוסף הוא טען, כי בנו עמרי טיפל בכספים ולא הוא. עוד קודם לפרסום הדו"ח נערך על פי בקשת רובינשטיין דיון ראשוני בסוגיות העולות ממנו. בעקבות הדיון הראשוני הוחלט להזמין ממשרד מבקר המדינה את חומר החקירה שנגע לעניין. החומר שהתקבל במשרד המשפטים כלל עדויות ומסמכים הקשורים בחקירה והועבר לבדיקת גורמים שונים. במהלך הימים האחרונים נבדק החומר על ידי רובינשטיין, פרקליטת המדינה עדנה ארבל, אנשי הפרקליטות ואנשי הייעוץ המשפטי.
אמש נערכה התייעצות במשרד המשפטים ובסיומה הוחלט לפתוח בחקירה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
החליט לחקור. רובינשטיין
צילום: גלי תיבון
מומלצים