שתף קטע נבחר

"מתקפת אנתרקס" על הכנסת ומשרד רה"מ

יוסי שריד נבדק בבית חולים לאחר שפתח מעטפה חשודה אותה פתח במכוניתו. אבקה לבנה התפזרה היום על עובדת הסניף התל אביבי של המפלגה שפתחה מעטפת דואר. "היא נעמדה במקום ולא זזה ומייד הודענו למשטרה", סיפרה מזכ"ל מרצ. במקביל, נמצאה מעטפה דומה במשרדה של ח"כ נעמי חזן בכנסת. מעטפה חשודה נשלחה למשרד ראש הממשלה. סניף דואר בתל-אביב פונה בשל אבקה שנשפכה ממעטפה

"מתקפת אנתרקס" על מרצ: ח"כ יוסי שריד, העוזרת הפרלמנטרית שלו ונהגו האישי הגיעו אחר הצהריים (ד') לבית החולים איכלוב בתל אביב, לאחר שפתח במכוניתו מכתב חשוד ובתוכו אבקה לבנה.
השלושה טופלו באמבטית חיטוי. מבית החולים איכילוב נמסר כי "מדובר בנוהל חיטוי הכולל החלפת בגדים ומקלחת חיטוי". המכונית שהתמלאה באבקה נגררה על ידי אנשי המשרד לאיכות הסביבה.
בראיון לערוץ 1 אמר שריד: "מה שצריך היה להישלח למעבדה נשלח למעבדה ותוך כמה שעות יהיו תוצאות ואני מעריך בתור מומחה לרפואה שהתוצאות יהיו שליליות. נסעתי בדרך מירושלים לתל-אביב וחשבתי שחבל להפסיד זמן ואולי אני אנצל את הזמן כדי לעבור על דואר".
"פתחתי מעטפה אחר מעטפה ופתאום כאשר אני פותח את אחת המעטפות אני רואה שעל פני האצבעות שלי יש משהו לבן. הלבן הזה בדרך-כלל לא מופיע אצלי ולכן זה עורר אצלי איזה מידה של פליאה, אבל כדי להיות בטוח שאני לא הוזה אז שאלתי את המזכירה שלי אם היא רואה לבן על האצבעות אז היא אמרה שהיא רואה גם רואה. ואז ליתר ביטחון כדי שנדע ששנינו לא הוזים שאלתי את המאבטח אם הוא רואה לבן אז הוא אמר שהוא רואה לבן".
"ואז נשפך מן הלבן הזה מעט לתוך המכונית ואז הבנו שיש לנו כאן אבקה ועצרנו במקומנו ושטפנו את ידיים ואספנו את האבקה לתוך נרתיק שמצאנו ושמנו אותה בתא המטען של המכונית. התעקשנו להגיע לבית החולים ועכשיו אני יוצא מכאן. התרחצתי, חיטאו אותי וגם המכונית וגם הממצאים האחרים נשלחו למעבדה".
"היתה כתובת על המעטפה אבל אני לא יכול למסור עכשיו פרטים. הכל בטיםול המשטרה, אולי בכלל זו מעטפה שלא שייכת לשולח אלא למישהו אחר, ולכן לא הייתי רוצה עכשיו סתם לזרוק שמות.
במקביל, נמצאה גם בירושלים שקית החשודה כמכילה אנתרקס, בחדרה של חברת הכנסת נעמי חזן ממרצ. המעטפה היתה מיועדת לחברת הכנסת תמר גוז'נסקי מחד"ש. ח"כ חזן והעוזרת הפרלמנטרית שלה נשלחו לבדיקות בבית חולים.
ח"כ נעמי חזן סיפרה היום ל-ynet על האירוע בכנסת: "ישנה תרגולת מאוד ברורה בנושא האנתרקס, ואנו חייבות לציית להוראות ולכן הועברנו לבדיקה רפואית, אבל לא נראה לי שזה אמיתי".
חבר הכנסת מיכאל איתן שפונה ממשרדו הסמוך למקום האירוע בכנסת, אבל לא מיהר לציית להוראות משמר הכנסת. לאחר שקיבל את ההודעה על המעטפה הוא הגיע עם מצלמה לחדר וצילם את המעטפה. "נכנסו למשרד שלי שני קצינים ממשמר הכנסת ואמרו לי לצאת מהר בגלל מעטפת אנתרקס. אני לא נגעתי במעטפה ולכן אמרתי להם שאני לא נפגעתי ואין לי סיבה לצאת. הם אמרו שייתכן והחומר עובר דרך מיזוג האוויר אבל אצלי מיזוג האוויר היה כבוי באותו הזמן. אני צלם חובב אז הוצאתי מצלמה והלכתי לצלם את המעטפה. לאחר מכן הגיעו קצינים עם חלוקים לבנים ופינו את כולנו מהמקום כדי לבדוק את המעטפה. למרות האירוע, אינני פוחד", אמר חבר הכנסת איתן בחיוך.
בתל אביב - משרדי מרצ ברחוב המסגר 30 פונו היום בצהריים לאחר שלמקום נשלחה מעטפה ובה אבקה לבנה. בסניף מרצ בת"א סיפרו כי אחת העובדות פתחה את המעטפה שהגיעה בדואר, ואז התפזרה עליה אבקה לבנה. "היא נעמדה במקום ולא זזה. ניגשתי אליה והנחנו את המעטפה בזהירות על פי כל ההוראות ומיד הודענו למשטרה", מספרת מזכ"ל מרצ, מיכל שוחט.
היא סיפרה כי "מהמשרד לאיכות הסביבה ביקשו שנפנה את הבניין וכ-25-30 האנשים שהיו במשרד עזבו את הבניין. השוטרים בודקים את המעטפה וניידת של המשרד לאיכות הסביבה הוזעקה למקום כדי לטפל בנושא".
שוחט הוסיפה כי על המעטפה נרשמה כתובת של שולח מיפו. "אני מעריכה שהכתובת מפוברקת והנמען היה משרדי מרצ בתל אביב. בתוך המעטפה לא היה כתוב כלום. אני מקווה שזו עוד הלצה מטופשת למרות שאין ספק שזה מלחיץ. אם ימצאו משהו בטח ישלחו אותנו לבדיקות. העובדת ודאי תיבדק בחדר מיון".

בהלת אנתרקס ברחבי הארץ

בשעות הערב הגיעה מעטפה חשודה למשרדי ראש הממשלה בירושלים. קומה אחת בבנין פונתה מיושביה. לא מדובר בקומה בה נמצא משרדו של ראש הממשלה.
המשטרה פינתה הערב סניף של רשות הדואר ברחוב ההגנה בתל-אביב, לאחר שאבקה לבנה נשפכה ממעטפה. במשטרה אומרים כי לפי שעה לא ברור באיזה חומר מדובר, וכי ניידת של המשרד לאיכות הסביבה, שאמורה לבדוק את החומר, נמצאת בדרך למקום.
צעיר מצפון הארץ הגיע לחדר המיון בבית חולים בנהריה, לאחר שפתח מעטפה בה הייתה אבקה לבנה , החשודה כי היא מכילה אנתרקס. צוות הרופאים במקום שלח את המעטפה לבדיקת מעבדה. החולה מאושפז בבית החולים עד לבירור תוצאות הבדיקות.לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום טל לוי
בדיקות אנתרקס באילת (ארכיון)
צילום טל לוי
מומלצים