שתף קטע נבחר

בוש לערפאת: מודה על התמיכה בעם האמריקני

נשיא ארה"ב שלח הערב איגרת לערפאת בה הודה לו על התמיכה בעם האמריקני לאחר הפיגועים בארה"ב והדגיש את החשיבות לשמור על הפסקת האש. עם זאת, מוקדם יותר, גינה בוש את ההתנקשות בחייו של השר רחבעם זאבי. בכיר במימשל האמריקני שסירב להזדהות אמר כי על ישראל והפלסטינים להמשיך בהתקדמות בשיחות על הפסקת האש, למרות ההתנקשות בחייו של השר זאבי

נשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש העביר הערב (יום ד') איגרת ליו"ר הרשות הפלשתינית, יאסר ערפאת, בה הודה לערפאת על תמיכתו בעם האמריקני ובממשל האמריקני בעת פיגועי הטרור שאירעו בניו יורק ב-11 בספטמבר.
בוש העביר באגרת מסר לערפאת, כי יש צורך להמשיך ולשמור על הפסקת האש כדי להתקדם בתהליך השלום, במסגרת המאמצים הנעשים על ידי האמריקנים, להחזרת שני הצדדים לשולחן המו"מ. את האגרת מסר הקונסול האמריקני רונלד שליקר.
עם זאת, מוקדם יותר, גינה הנשיא בוש בחריפות את רצח השר רחבעם זאבי הבוקר, וקרא לרשות הפלסטינית לפעול בתקיפות נגד האחראים לרצח. "הנשיא מגנה את הרצח בצורה החריפה ביותר. זהו מעשה מתועב שמוכיח את הצורך להילחם בטרור", אמר דובר הבית הלבן, ארי פליישר.
בשעות הערב טילפן קולין פאוול ליו"ר הרשות הפלשתינית והשניים שוחחו על המצב בעקבות רצח השר רחבעם זאבי. מלשכת ערפאת נמסר, כי קולין פאוול הדגיש בפני ערפאת את הצורך להמשיך במאמצים הבינלאומיים הנעשים כדי להרגיע את השטח ולהחיות את תהליך השלום, וכן בצורך למנוע התדרדרות והסלמה בשטח.

ארה"ב: להמשיך המגעים למרות ההתנקשות

בארה"ב מצפים מישראל ומהפלסטינים להמשיך בהתקדמות הפסקת האש בין הצדדים, זאת למרות ההתנקשות בחייו של שר התיירות, רחבעם זאבי בידי מחבלים מארגון החזית העממית לשחרור פלסטין.
בכיר בממשל האמריקני אמר הערב (יום ד') כי ההתנקשות בחייו של השר רחבעם זאבי לא צריכה להפריע להתקדמות בהפסקת האש בין ישראל לפלסטינים. הבכיר, שסירב להזדהות, ציין כי הוא משוכנע שההתנקשות מנוגדת לרצונם של המנהיגים הפלסטינים.
"אנחנו רוצים לעודד את הישראלים והפלסטינים לא לאפשר לטרגדיה הזו להסיט את שני הצדדים מההתפתחות החיובית אותה ראינו במהלך השבועות האחרונים. הם צריכים להמשיך במסלול זה", דברי אותו בכיר.
יצויין כי בישיבת המטבחון שנערכה בצהריים הוחלט להקפיא את כל המגעים עם הרשות הפלסטינית ועם נציגיה.
בתוך כך נמסר כי שר החוץ שמעון פרס יסע בשבוע הבא לארה"ב שם יוועד ביום ג' עם מזכיר המדינה האמריקני קולין פאוול. השר פרס ידון עם פאוול בתהליך השלום באזור ובהתפתחויות שחלו מאז המתקפה האמריקנית באפגניסטן.

ארה"ב ברמז לסוריה: הפסיקו התמיכה בחזית העממית

דובר משרד החוץ האמריקני רמז היום לסוריה להפסיק מיד את תמיכתה בחזית העממית לשחרור פלסטין. "כל הרשויות והמדינות המעניקות מחסה לחזית לשחרור פלסטין, צריכות להכיר כי זהו מעשה טרור", אמר הדובר.
הדובר לא נקב במפורש בשמה של סוריה, אך הזכיר לעיתונאים את המזכר של משרד החוץ האמריקני בו מופיעה החזית העממית כאחד מ-27 ארגוני הטרור שמקבל מקלט בטוח וסיוע מסוריה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ערוץ 1
שרון ופרס בישיבת אבל
צילום ערוץ 1
מומלצים