שתף קטע נבחר

שרון לבג"ץ: אל תתערבו במינוי אהוד יתום

בתשובה לעתירתם של חברי הכנסת יוסי שריד ומוסי רז, המבקשים לבטל את מינויו של אהוד יתום לראש המטה ללוחמה בטרור, אומר ראש הממשלה כי העבירות שביצע יתום בפרשת קו 300 נעשו מתוך אמונה כי הוא משרת את טובת המדינה. שרון הוסיף שעברו מאז 17 שנה

ראש הממשלה אריאל שרון פנה היום (א') לבג"ץ וביקש שלא להתערב בהחלטתו למנות את אהוד יתום לתפקיד ראש המטה ללוחמה בטרור. לטענתו, ההחלטה על המינוי סבירה.
ביוני האחרון עתרו יו"ר האופוזיציה יוסי שריד וח"כ מוסי רז נגד ראש הממשלה ואהוד יתום בדרישה שבית המשפט יורה לבטל את מינויו של יתום לתפקיד ראש המטה ללוחמה בטרור בשל מעורבותו בפרשת קו 300. בית המשפט הוציא צו ביניים והיום הגיש ראש הממשלה את תשובתו.
בתשובה מציין שרון כי יתום הקדיש למעלה מ-30 שנה לשירות בטחוני, מילא תפקידים בכירים וזכה לאמון מלא של הממונים עליו. "כישוריו וניסיונו הרב של יתום מתאימים מהבחינה המקצועית לתפקיד הייעוד במסגרת המועצה לביטחון לאומי", אמר ראש הממשלה והוסיף כי יתום פעל כל חייו בשירות המדינה ואת העבירות הכרוכות בפרשת "קו 300" ביצע מתוך אמונה כי בכך הוא משרת את טובת המדינה.
מאז אותה פרשה, אשר על העבירות שעבר במסגרתה, קיבל יתום חנינה, עברו 17 שנה שבמהלכן, על פי שרון, לקח יתום אחריות על מעשיו והביע חרטה כנה עליהם. שרון מציין כי מתוך ראיית מהות התפקיד, ערך איזון הולם בין מכלול השיקולים הרלוונטיים וקיבל החלטה המצויה במתחם הסבירות. החלטה זו נבחנה על ידי נציב שירות המדינה ואף הוא לא מצא עילה מספקת למנוע את המינוי.
לגבי מהות התפקיד, מציין שרון שאין מדובר "במינוי לתפקיד ביצועי בכיר ביותר בגדרי הרשות המבצעת". התפקיד אינו כולל סמכויות ביצועיות, ואינו דורש פיקוד על אחרים או אחריות על המשמעת. אין עם המשרה שליטה, הכוונה ופיקוח נורמטיבי על גורמים אחרים.
לנוכח הדברים מבקש שרון מבג"ץ לדחות את העתירה בטענה כי אין עילה להתערבות בית המשפט בהחלטתו.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ערוץ 33
שרון. מינוי סביר
צילום ערוץ 33
מומלצים