שתף קטע נבחר

המרוץ לנשיאות: פרס מוביל בכעשרים קולות

על פי ההערכות כרגע אין רוב בכנסת לאף אחד מהמועמדים, למרות יתרון לשמעון פרס * טומי לפיד מנסה לגבש תמיכה במועמדות נשיא בית המשפט העליון לשעבר, מאיר שמגר

מבדיקת ynet עולה כי לפי שעה אין לאיש משני המועמדים המרכזיים לנשיאות רוב "מובטח". בשלב זה נראה כי חמישים ושלושה חברי כנסת יתמכו בשר שמעון פרס לנשיא המדינה, ואילו שלושים ואחד יתמכו במועמדתו של ח"כ משה קצב. עם זאת אמר היום ח"כ טאלב א-סנע כי חברי הכנסת הערבים לא יתמכו הפעם באופן אוטומטי במועמד מפלגת העבודה. לדבריו, אם לא יתייחס שמעון פרס לקריאות הערבים, הם יעמידו להצבעה מועמד ערבי לנשיאות המדינה.
יו"ר הקואליציה ח"כ רובי ריבלין מעריך, עם זאת, כי "יתכן שכל 17 חברי הכנסת של ש"ס יתמכו במועמדותו של קצב, ואז ההתמודדות תהיה צמודה".
תומכי פרס - 24 מישראל אחת, 10 ממרצ, 10 ממפלגות הערביות, 5-3 ממפלגת המרכז, 2 מעם אחד, 4 משינוי, ו 2 ממפלגתו של רומן ברונפמן.
תומכי קצב - 19 מהליכוד, 7 מישראל ביתנו, 2 משינוי, 1 ממפלגת המרכז, 3 מהמפד"ל ו 2 מישראל בעליה, ו 1 מחרות.
יו"ר שינוי, ח"כ יוסף לפיד אומר היום כי הוא עדיין מקווה שאפשר יהיה לשכנע את המפלגות מכל קצוות הקשת הפוליטית להתאחד סביב מועמדותו של שופט בית המשפט העליון לשעבר מאיר שמגר, ובמידה והדבר לא יתאפשר, מוסיף לפיד, תתכנס סיעת שינוי ותחליט במי מהמועמדים הנוכחים היא תתמוך. לתמיכה בשמגר מצטרפות גם סיעות המפד"ל וישראל בעליה. מפלגת המרכז אמורה להחליט בישיבתה, היום בצהרים, במי מהמועמדים לנשיאות היא תבחר.

לפנייה לכתב/ת
זום 77
שמעון וסוניה פרס: בדרך לבית הנשיא?
זום 77
מומלצים