שתף קטע נבחר

רמון: "שרון רוצה למוטט את הרשות הפלסטינית"

סיעת העבודה דנה בשאלת ההישארות בממשלה. בן אליעזר הביע תמיכה בשימור הקואליציה - והותקף על ידי כמה ח"כים. השר וילנאי סיכם: "אנחנו לא יודעים מה שרון רוצה ומה אנחנו רוצים"

נמשך הוויכוח במפלגת העבודה סביב שאלת המשך הישיבה בממשלת האחדות. בישיבת הסיעה היום (ב') תקפו חלק מהח"כים את שר הביטחון בנימין בן אליעזר, התומך בהישארות בממשלה, וזה מיהר להגן על עמדתו.
"לכל המהרהרים בקול רם (על פרישה)", פנה בן אליעזר לחבריו בתחילת הישיבה, "צריך לזכור שבקואליציה כזו איננו יכולים לקבל הכל, אבל גם לנדאו אינו יכול לקבל הכל. הכניסה לשטחי A אינה תוכנית מדינית, זו תוכנית צבאית להגן על ילדי ישראל. אין לי עניין להישאר שם רגע אחד מיותר ואין סיבה להביא להתמוטטות הרשות הפלסטינית וערפאת. ברגע שהפלסטינים יקחו על עצמם את נושא הביטחון – אני הראשון שייצא מהשטח".
השר מתן וילנאי הודה כי השרים שרויים בלבול: "אנחנו לא יודעים מה ערפאת רוצה, מה שרון רוצה או אפילו מה אנחנו רוצים. צריך לקיים דיון אמיתי במפלגה".
הבוטים ביותר בדבריהם בגנות ממשלת האחדות היו הח"כים שלמה בן עמי וחיים רמון שחברו בחודשים האחרונים יחדיו סביב רעיון ההפרדה החד צדדית. בן עמי: "העבודה מתרסקת כאלטרנטיבה לעם מבולבל וממשלה שלא יודעת מימינה ומשמאלה. אתם קבלני הביטחון? אתם לחלוטין לא רלוונטים לשיקוליו של שרון. רק שני אנשים רלוונטים לשיקוליו – ביבי ובוש".
רמון אמר כי הוא יודע שמטרת ראש הממשלה היא למוטט את הרשות הפלסטינית וכי העבודה נותנת לכך יד: "מה שקורה עכשיו זו סטייה מובהקת מקווי היסוד של הממשלה שגם עליהם התפשרנו במו"מ הקואליציוני. איזה קשר יש בין הרצח של גנדי למה שאנחנו עושים בג'נין? אני לא רוצה להיות בממשלה שמובילה לקסבה בשכם ולרחובות רמאללה". ח"כ אופיר פינס מחה גם על תמיכתו של פרס בממשלת האחדות ואמר: "אנחנו לא עובדים אצלו". פרס, אגב, לא נכח בישיבה עקב היותו בחו"ל.
הסיעה החליטה בין השאר כי היא מתנגדת לשליטה מחודשת בשטחים ולכן - אם השהייה שם תימשך, היא תמליץ לפרוש מהממשלה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
בן אליעזר. זו תוכנית צבאית בלבד
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
צילום איי פי
זועם. בן עמי
צילום איי פי
מומלצים