שתף קטע נבחר

ישי מזרז חקיקה נגד פתיחת מסעדות בתשעה באב

שר הפנים אמר כי הוא מסתמך על חוות דעת של רובינשטיין, שניתנה בעקבות פתיחת המסעדות בתל אביב בתשעה באב, בה המליץ לשקול חקיקה שתמנע מצבים כאלה. עמותת עם חופשי: נפנה לבג"ץ נגד חוק כזה

יו"ר ש"ס ושר הפנים השר אלי ישי הודיע אתמול (ב') כי יאיץ את פעילותו לחוקק חוק על פיו תיאסר פתיחת בתי קפה ומסעדות בערב תשעה באב גם בתל אביב.
ישי הסתמך על חוות דעתו של היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, שהתייחסה לתקפותן של הוראות חוקי העזר האוסרות על פתיחתם של בתי קפה בתשעה באב. חוות הדעת ניתנה בעקבות פתיחת בתי הקפה והמסעדות בליל תשעה באב האחרון בתל אביב.
בחוות דעתו כותב רובינשטיין כי "מעבר להיותו של תשעה באב יום אבל דתי הוא גם יום זיכרון בעל משמעות יהודית לאומית", ומצטט מדבריו של ברל כצנלסון אודות חשיבות ציון תשעה באב.
בשל הפרשנות שניתנה לחוק, שאיפשרה את פתיחת בתי הקפה בתשעה באב האחרון, המליץ היועץ המשפטי לממשלה לשקול ליזום תיקון חקיקה בו ייקבע כי הוראות חוקי עזר בנוגע לתשעה באב אשר יש סמכות להתקינן לפי התיקון לפקודת העיריות, הן בתוקף. בחוות דעתו כותב עוד רובינשטיין כי "צר לי שהנושא לא הובא על ידי עיריית תל אביב להתייעצות במועד" וממליץ ליזום את התיקון בחוק "לפני תשעה באב הקרוב".
יו"ר שינוי, ח"כ יוסף לפיד, אמר בתגובה כי "אני בדעה שכל עירייה רשאית להחליט כיצד לנהוג בתשעה באב. כמו שעיר דתית כמו בני ברק תחליט בוודאי על סגירת כל מקום ציבורי, כך תל אביב, העיר החילונית ביותר בישראל, רשאית להחליט על פתיחה תוך כיבוד כל מה שתשעה באב מסמל".
עמותת "עם חופשי", עמותה "למען חופש דת, תרבות ומצפון", הודיעה כי תתחיל בהכנת בג"ץ שיוגש נגד החוק שבכוונתו של אלי ישי לחוקק בשל העובדה שהוא "סותר את חוק יסוד חופש העיסוק". בנוסף, הודיעה העמותה כי תפעל בכנסת "להוקיע כל ח"כ מהמפלגות החילוניות שיתמוך בחוק החשוך של ישי".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
ישי. גם בתל אביב
צילום: גלי תיבון
מומלצים