שתף קטע נבחר

האיחוד הלאומי-ישראל ביתנו נשארות בקואליציה

הסיעה החליטה לעקוב אחר מהלכי הממשלה ולהחליט בשבוע הבא על עתיד תיק התיירות שהשאיר אחריו השר זאבי

סיעת האיחוד הלאומי-ישראל ביתנו החליטה שלא לפרוש בינתיים מהקואליציה. בישיבה שקיימו היום (ה') שלושת נציגי המפלגות, חברי הכנסת צבי הנדל (תקומה), בני אילון (מולדת) והשר אביגדור ליברמן (ישראל ביתנו), הוחלט כי הסיעה תעקוב אחר מהלכי ראש הממשלה ולא תיקח עדיין את תיק התיירות שהיה בידי השר זאבי ז"ל, עד שיובהר מעבר לכל ספק שהממשלה ממשיכה במדיניות "יד קשה" ביחס לפלסטינים.
הסיעה דרשה אחרי הרצח להכריז על הרשות הפלסטינית כעל ישות טרוריסטית אם לא יוסגרו רוצחיו של זאבי וכן דרשה לחזק את ההתיישבות בשטחים. לדעת חלק מחברי הסיעה, יציאה משטחי A אינה פרמטר ליציאה מהממשלה, אולם לדעת אחרים, יש לה משקל מהותי בסוגיה.
ליברמן, טוענים חברי הסיעה, הביא היום לישיבה מסרים מעודדים מבחינתם מראש הממשלה ובקשה אישית שלא לפרוש, כדי לחזק את האגף הימני בקואליציה.
ביום ראשון, ככל הנראה, יכונסו חברי לשכת האיחוד הלאומי לדיון בהחלטה ובמועד בו תיקח הסיעה את תיק התיירות. ח"כ בני אילון אומר שהתיק שייך למולדת אך צבי הנדל טוען כי הוא היה אמור להיות הבא בתור. יחד עם זאת הנדל מסכים "לוותר" לאילון.
לדברי הנדל, אנשי תקומה רוצים שייקח את התיק, אולם "אי אפשר להכריח אותי לא לוותר לבני", כלשונו. אילון כאמור אינו רואה מקום לוויתור ואמר כי "אין שום ויכוח שהתיק שייך למולדת".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום דלית שחם
ח"כ אילון. "התיק של מולדת"
צילום דלית שחם
מומלצים