שתף קטע נבחר

ח"כ כנעאן: אנו שולחים ברכות לבין לאדן

ח"כ מוחמד כנעאן, הביע בעצרת בתמרה תמיכה באוסאמה בין לאדן ובמשטר הטליבאן והביע תקווה כי ינצחו במלחמה. כך נחשף אמש בערוץ 1. "אני רוצה לשלוח מכאן ברכות לאוסאמה בין לאדן. אנחנו שולחים את ברכתנו לכל אלה שבקו החזית, לכל הלוחמים באפגניסטן. השר טריף: "אלו דברים השייכים לשוליים שבשוליים"

ח"כ מוחמד כנעאן מהמפלגה הלאומית הערבית, שיגר ברכות לטרוריסט אוסאמה בין לאדן. כך נחשף שלשום (ה') בערוץ 1. הדברים נאמרו בעצרת בכפר תמרה בה נאם כנעאן והביע את תמיכתו בבין לאדן ובמשטר הטליבאן.
"מי ששולח את האנתרקס בדואר נמצא בארה"ב, מי שהיכה בגורדי השחקים עדיין בארה"ב, הוא לא באפגניסטן וזה לא בין לאדן. אחים נכבדים, ושייח' ג'מאל אל-חטיב, אני רוצה לשלוח מכאן, מהעיר תמרה, ברכות לאוסאמה בין לאדן. אללה אכבר. אנחנו שולחים את ברכתינו לכל אלה שבקו החזית, לכל הלוחמים באפגניסטן. נאמר להם: אללה יחזק את ידכם ויביא לניצחונכם על האמריקנים ובעלי בריתם. זהו ניצחון בטוח, בעזרת האל. שאלוהים יברך אתכם, שאלוהים יברך את כולכם", דברי כנעאן בעצרת. הקהל הגיב על דבריו של כנעאן בקריאות "אללה הוא אכבר".

תגובות במערכת הפוליטית

השר לענייני ערבים, סאלח טריף, אמר בתגובה שדבריו של ח"כ כנעאן הם דברים קשים. "אני לא בטוח שהוא התכוון לזה. אני בטוח שהוא מתנגד לדברים האלה אבל זהו שלב עצוב בניסיון להשיג כותרת בעיתונים. אלו דברים השייכים לשוליים שבשוליים של המגזר הערבי בישראל. כמי שממונה על המגזר הערבי, אינני יכול לקבל או להבין את הדברים בכל קונסטלציה וכל מצב", דברי טריף.
ח"כ מוסי רז ממרצ אמר כי תמיכה בטרוריסט הגדול ביותר מאז מלחמת העולם השנייה מטילה כתם שחור על ח"כ כנעאן ועל מפלגתו, אולם הוא משוכנע כי הדברים שנאמרו אינם מייצגים את דעת הציבור הערבי.
יו"ר הקואליציה, זאב בוים מהליכוד קרא ליועץ המשפטי לממשלה להסיר את חסינותו של כנעאן ולהעמידו לדין על תמיכתו בארגון טרור.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אתר הכנסת
כנעאן. תמיכה בבין לאדן
אתר הכנסת
צילום cnn
בין לאדן
צילום cnn
מומלצים