שתף קטע נבחר

בורג ובן אליעזר נפגשו: "יש סימנים לפשרה"

לראשונה מאז משבר הבחירות נפגשו השניים בארבע עיניים, כדי להגיע להסכמה פוליטית ביניהם ללא התדיינות משפטית. במערכת הפוליטית מעריכים שהם ינסו כעת "להיאחז אחד בשני" מול ציר רמון - בן עמי

יו"ר הכנסת אברהם בורג ושר הביטחון בנימין בן אליעזר נפגשו הבוקר (א') לראשונה בארבע עיניים מאז החל משבר תוצאות הבחירות במפלגת העבודה. השניים החליטו להמשיך את ההידברות ביניהם עד למציאת פשרה. בסיום הפגישה אמר בן אליעזר כי הפשרה אינה רחוקה. "יש איזשהו קו להתחיל בו", אמר.
הפגישה, אותה יזם בורג, התקיימה בביתו של שר הביטחון במבשרת ציון. מחר בבוקר ייפגשו השניים בלשכתו של בורג בכנסת. מקורבים של שר הביטחון מעריכים כי הפתרון יהיה פוליטי ולא משפטי. כמה הצעות לפשרה עלו בין השניים, ביניהן הסכמה כי אחד מהשניים יהיה היו"ר, והשני יהיה אחראי על מנגנוני המפלגה, בתפקיד הדומה ליו"ר המרכז הקיים בליכוד. הצעה נוספת שעלתה היא לערוך סקר בין מתפקדי המפלגה שיקבע מי מהשניים יוביל את המפלגה לבחירות בעוד כשנה.
במערכת הפוליטית מעריכים שהשניים עשויים "להיאחז כעת אחד בשני" בשל יצירת ציר שלמה בן עמי – חיים רמון, אשר משתפים פעולה בנושא ההפרדה החד צדדית כקרש קפיצה לתפקיד יו"ר המפלגה.
למרות השיחות על פתרון פוליטי, בורג אינו מוותר על ההליך המשפטי בוועדת הבחירות ואומר: "אנחנו נדבר ונדבר עד להסכמה או על תהליך הבירור בוועדת הבחירות או על הסכמה פוליטית. אני לא חושב שיש הצעה באוויר שלא אהיה היו"ר".
בנוגע לאפשרויות הפשרה השונות אמר בורג: "זה עלה בכל מיני שיחות מסביב בין אנשינו אבל היום זה לא עלה כלל בשיחה".
גורמים במפלגת העבודה, ששוחחו עם בורג לקראת סוף השבוע, מעריכים דווקא כי הוא אינו מעריך שתימצא פשרה בשיחותיו עם בן אליעזר, ותולה תקוות בעיקר בוועדת הבחירות בה הוא מאמין כי יש לו סיכוי לגבור על יריבו.
לדברי הגורמים, בורג ניגש לשיחות עם בן אליעזר מתוך מחשבה שיש סיכוי קל שאולי בהן יימצא הפתרון אך ציפיותיו כעת נמוכות ביותר בעניין. אותם גורמים טוענים כי כך או כך, יהיה בלתי אפשרי להגיע לפשרה פוליטית בין השניים מאחר ואיש מהם אינו מוכן ממש לוותר על כס היו"ר.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי פי
בורג. נדבר עד להסכמה
צילום איי פי
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
בן אליעזר. יש קו להתחיל בו
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים