שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פרס: "בטח שאפגש עם ערפאת. מיורקה זה מקום קטן"
  שר החוץ נועד היום עם ראש ממשלת בריטניה טוני בלייר, שייפגש מאוחר יותר גם עם ערפאת. בלייר נועד גם עם משפחות החטופים בלבנון ושמע את בקשותיהם לסיוע

  "בטח שניפגש. מדובר במקום קטן", כך הגיב בצהריים (יום ה') שר החוץ שמעון פרס לשאלה בדבר פגישה אפשרית בינו לבין יאסר ערפאת במיורקה.
  פרס נועד עם ראש ממשלת בריטניה, טוני בלייר, המבקר בארץ, ואמר בתום הפגישה כי "בלייר הוא נציג של רצון ממשי ויכול להביא לתרומה ממשית".
  לדברי פרס, בלייר רצה "יותר לשמוע מאשר להשמיע". לגבי הדרישה הבריטית-אמריקנית מישראל לצאת משטחי A, אמר פרס: "גם ישראל רוצה לצאת מהשטחים. הבעיה היחידה זה הקצב ולשכנע את ערפאת באחריות על הביטחון בשטחים והדרישה שיעצור את אלו שמבצעים את הטרור". שר החוץ הביע תקווה שביקורו של בלייר אצל יאסר ערפאת יהיה מועיל.

  בלייר הפגין אהדה למשפחות

  גם משפחות החטופים בלבנון ניסו היום לגייס את ראש ממשלת בריטניה לסיוע במאבקן. בני המשפחות נפגשו בצהריים עם בלייר במלון קינג דיויד בירושלים. קודם לכניסתם לפגישה, אמר חיים אברהם, אביו של החייל בני, כי בני המשפחות מבקשים מבלייר ש"יתנה את צירוף מדינות המזרח התיכון לקואליציה נגד הטרור בקבלת מידע לשחרור הבנים - ואם הם ישיגו זאת, נהיה מרוצים".
  בתום הפגישה, שארכה כרבע שעה, אמר יעקב אביטן, אביו של עדי אביטן: "ביקשנו את עזרתו של בלייר בהבאת מידע למשפחות במצב הקשה הנוראי והבלתי נסבל שלנו, מצב שבו מדינה יכולה להעמיד בו את אזרחיה. אין לזה אח ורע". אביטן אמר כי בלייר הפגין אהדה לבקשותיהם ואמר שיעשה הכל על מנת לעזור ולכשיחזור לסוריה יעלה שוב את הנושא על סדר היום.
  חיים אברהם, אביו של החייל בני אברהם, אמר כי בלייר היה "מאוד ענייני" ועצם העובדה שהסכים לקבל אותם היא בעלת משמעות רבה.
  בנו של החטוף אלחנן טננבאום, אורי, אמר כי סיפר לבלייר כי כל מה שהם רוצים הוא "סימן חיים מאבא".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים