שתף קטע נבחר

הפלסטינים: ברק שולח לשיחות נציגים חסרי סמכויות

מזכ"ל נשיאות הרשות הפלסטינית תקף את "מדיניות הזלזול ובזבוז הזמן של ברק" וטען כי אנשיו נראים "חסרי אונים" בשיחות השלום

מזכ"ל נשיאות הרשות הפלסטינית, טייב עבד אל רחים, אמר ביום רביעי בפגישה עם עיתונאים, כי הנציגים הישראלים למגעים המדינים שמתקיימים בכל זאת בין הצדדים, נשלחו למשא ומתן ללא סמכויות.
עבד אל רחים קרא לישראל להפסיק את "מדיניות הזלזול ובזבוז הזמן". לדבריו, אנשיו של ברק נראים במפגשים עם הפלסטינים "חסרי אונים וחסרי סמכויות".
לטענתו של אל רחים, אי אפשר להגדיר את מה שהתנהל בין שני הצדדים מאז השיחות בקמפ-דייויד כמשא ומתן, "ישראל פינתה את הזירה לאמריקנים בתקווה שאלה ימחצו אותנו, אולם מאז קמפ דייויד, היא לא נתנה לתהליך להתקדם", אמר אל רחים והוסיף בציניות כי "דיפלומטיית החיוכים של בן עמי, לא תועיל למשא ומתן".

התייעצות

אתמול קיים ערפאת התייעצות עם אנשיו בעניין נייר העמדה האמריקני, שעל פי מקור פלסטיני יוגש לישראלים ולפלסטינים ביום שישי הקרוב.
המקור הפלסטיני טוען כי עד שיוגש נייר העמדה לא צפויה התפתחות משמעותית בשיחות בין הצדדים. על פי המקור, העובדה שסאיב עריקאת הוא זה שנושא ונותן בימים האחרונים מטעם הפלסטינים, משמעותה שהם אינם מעוניינים בפריצת דרך לפני הגשת הנייר האמריקני, "סאיב הוא האיש שערפאת שולח כשהוא מחליט על מדיניות עיקשת והשארת המצב על כנו. עריקאת הוא האיש למשימות אלה, ולכן אין לצפות ביומיים הקרובים לפריצת דרך ממשית", טוען המקור הפלסטיני.
גורם פלסטיני אחר רמז כי למרות הפסימיות מעל פני השטח, התהליך המדיני בין הצדדים ממשיך להתנהל. לדברי הגורם, שר החוץ הישראלי, שלמה בן עמי נפגש בצרפת, שהחלה לתווך בין הצדדים, עם אישיות פלסטינית בכירה. אך לכך לא ניתן אישור מאף גורם פלסטיני אחר.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
מפגין עמדות קשוחות. עריקאת
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
אי פי
דיונים בין המשלחות. ארכיון
אי פי
צילום: אביגיל עוזי
"דיפלומטיית החיוכים". בן-עמי
צילום: אביגיל עוזי
מומלצים