שתף קטע נבחר

המשטרה אסרה לקיים עצרת לזכר כהנא

ביום ראשון תכננו קרובי כהנא עצרת לציון 11 שנה להירצחו. המשטרה אסרה על קיום העצרת משום ש"תנועת כך הוצאה מחוץ לחוק"

מפכ"ל המשטרה, רב ניצב שלמה אהרונישקי, הוציא אמש (ה') צו שאוסר על תנועת כך ומשפחת כהנא לקיים ביום ראשון הקרוב כנס זיכרון במלאות 11 שנים לרצח הרב מאיר כהנא באולם "היכל דוד" בירושלים.
דובר המטה הארצי של המשטרה מסר כי "מאחר ועלה כי העצרת מאורגנת ע"י תנועות כך וכהנא חי אשר הוצאו מחוץ לחוק והוכרזו ב-94' כארגוני טרור, ע"פ פקודה למניעת טרור מ-48' החליט מפכ"ל המשטרה ע"פ סמכות הנתונה לו בחוק לאסור על קיום העצרת. החלטתו זו התבססה על סמך חומר שנאסף המבסס קביעה זו ולאחר שנבחן ונשקל מול הטיעונים שהועלו. כל זאת על דעת גורמי ביטחון וגורמים משפטיים, ובהם היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, ופרקליטת המדינה, עדנה ארבל".
ביום ראשון מצוין גם יום השנה הלועזי לרצח יצחק רבין ז"ל. ביום זה, ביקשו חברי תנועת כך לקיים הפגנה מול הר הרצל תחת הכותרת "חבר אתה אשם" ו-"חבר אנחנו זוכרים". משטרת מחוז ירושלים ביטלה את הרשיון להפגנה, מאותן סיבות שהוצא צו המפכ"ל שאסר על קיום הכנס.
למרות צו המפכ"ל, מתכוונים חברי התנועה ומשפחת כהנא לקיים את הכנס. המשפחה מתכוונת לפנות בנושא לערכאות משפטיות.
ברוך כהנא, בנו של הרב מאיר כהנא: "המשטרה נפלה על הראש, לא יתכן שלא יאפשרו אזכרה לרב כהנא. אפשר לא להסכים עם הדעות, אך מדוע לא לאפשר לכבד את זיכרו"?.
חבר תנועת כך, איתמר בן גביר מוסר בתגובה: "מוזר מאוד איך זה שהמשטרה נתנה אישור וחזרה בה. כנראה שביממה האחרונה המשטרה נכנעה ללחץ השמאל שהרי רק אתמול קיבלנו אישור והיום הוא בוטל".


לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
נרצח. כהנא
צילום: גלי תיבון
מומלצים