שתף קטע נבחר

"היום הבנתי שנמשיך להתגעגע לבנים"

כך אומר אביו של עדי אביטן, שהוכרז יחד עם עומר סואעד ובני אברהם, כחלל שמקום קבורתו לא נודע. עדי היה שובב, בני היה מתקן דברים ולעומר היו שני ילדים. סיפוריהם של החיילים

הבוקר (ו') הוכרזו החיילים בני אברהם, עדי אביטן ועומר סואעד כחללים אשר מקום קבורתם לא נודע. ynet מביא את סיפורם של שלושת החיילים שהותקפו לפני יותר משנה על ידי החיזבאללה.

עדי אביטן

עדי, בנם של יעקב וציפורה אביטן, גדל בטבריה כבן השלישי למשפחה של ארבעה בנים. עדי התגייס לחיל ההנדסה בעקבות אחיו הגדול. חבריו מספרים כי היה אחד ממנהיגי הפלוגה. "כל אחד מהחיילים שנתקבל בבעיה ידע ששווה לפנות לעדי", סיפרו החברים.
אביו, יעקב, נזכר בערגה במעשי הקונדס שעדי אהב לעשות. "הוא אהב להציק לכולם אך היה שובב חיובי. הוא תמיד יצא מזה בלי שנזפו בו. אני מתגעגע לשובבות שלו כבר שנה שלמה ולצערי היום אני מבין שאאלץ להתגעגע לכך עוד שנים רבות".
לעדי היתה חברה במהלך שלוש שנים, אושרת מזרחי, והשניים דיברו על עתיד משותף ביחד.

בני אברהם

בני היה בן 21 היה בעת שנחטף. הוא שירת בגדוד ההנדסה הסדיר של פיקוד המרכז. משם גם יצא לקורס קצינים אך בשל פציעה נאלץ להפסיק את השתתפותו בקורס ושב לגדוד ההנדסה לתפקיד סמל מחלקה. בני היה בנם של חיים אברהם, נציג עובדים בבתי הדין לעבודה ועדנה, אחות בבית החולים תל השומר.
בני נקרא על שם דודו בנימין אשר נהרג במלחמת יום הכיפורים בחווה הסינית בשנת 1973. בילדותו אהב לשחק בני בלוגו, ובמטוסי צעצוע. כשגדל אהב לתקן אופניים ישנות, ולמכור אותם. בני סיים את לימודיו במגמת המחשבים בתיכון "עירוני כללי בני ברק". חבריו תיארו אותו כי "בחור גבוה, עניו ואהוב על כולם".
לבני, שתי אחיות, אפרת בת 26, עיתונאית בחברת החדשות בערוץ 2 ודפנה בת, 24 סטודנטית לאמנות.

עומר סואעד

בנם של קאסם וחדרה סואעד נולד ב-28.3.73 בכפר סלאמה שבגליל העליון.
עומר היה בן ראשון בין 11 אחים ואחיות. לעומר היה אח תאום זהה בשם עומר. הוא אהב לנגן בחליל ובזמנו הפנוי הופיע בשמחות שהתקיימו בכפרי הגליל. חבריו סיפרו כי היה בחור צנוע ועניו, שאהב לעזור ואהב את משפחתו. עומר היה נשוי לנופה ונולדו להם שני ילדים: קאסם – בן חמש ומעתוק בן שלוש.
ב-20 לאוגוסט 1997 התגייס עומר לצה"ל ושירת כנהג נגמ"ש בגדוד הנדסה והמשיך את שירותו בצבא הקבע.


לפנייה לכתב/ת
צילום רפרודוקציה חגי אהרון
עדי אביטן
צילום רפרודוקציה חגי אהרון
צילום: רפרודוקציה
בני אברהם
צילום: רפרודוקציה
צילום רפרודוקציה: גיל נחושתן
עומר סואעד
צילום רפרודוקציה: גיל נחושתן
מומלצים