שתף קטע נבחר

פרס וקצב מתכוננים להתמודדות

אהוד ברק הצהיר על תמיכתו בפרס. הליכוד תומך בקצב. שני המועמדים מבטיחים לאחד את העם

ראש הממשלה אהוד ברק הודיע היום בישיבת סיעת ישראל אחת, כי הוא תומך במועמדותו של שמעון פרס לנשיאות המדינה. "אני משוכנע שהוא יהיה נשיא מצוין ואני אעשה הכל למען בחירתו", אמר ברק. "נפעיל את כל הכוח כדי שרוב מוחץ של חברי כנסת יבחרו בפרס לנשיא".
השר לפיתוח אזורי, שמעון פרס, אמר בישיבה כי הוא ישמח להיות בצד המאחד את העם, ולא בזה המעורר חילוקי דעות, וכי הוא רואה את תפקיד הנשיא כמגשר ומפייס, גם בין המגזרים בעם, וגם בתפוצות. בראש מטה הבחירה לנשיאות יעמוד השר חיים רמון. במקביל, בסיעת הליכוד בחרו היום פה אחד את משה קצב להיות מועמד הליכוד לנשיאות. יו"ר הליכוד, אריק שרון, אמר בישיבה כי משה קצב הוא שומר מסורת אמיתי ולא מסיבות פוליטיות, וכי בפעם הראשונה אדם שגדל בעיר פיתוח, בעל רקע והבנה בנושאים חברתיים, עומד לבחירה לנשיאות המדינה.
קצב עצמו אמר בישיבה כי "הנשיאות איננה פרס של תודה והערכה למי שעשה כך ואחרת למען המדינה, אלא שליחות קדושה לעשות הכל כנגד הקיטוב בעם". לגבי סיכוייו להיבחר לתפקיד ציין קצב כי "לא הייתי מציג את מועמדותי לנשיאות אלמלא ידעתי שיש מאחורי תמיכה מוצקה. 45 חברי כנסת, ללא קולות ש"ס, הביעו בפני את תמיכתם בי".

לפנייה לכתב/ת
זום 77, יצחק אלהרר
פרס מול קצב. הנשיאות היא לא פרס
זום 77, יצחק אלהרר
מומלצים