שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בעקבות הפיגוע: נראה כי הנסיגה ברמאללה תידחה
  עם זאת, הנסיגה בקלקיליה תתבצע הלילה. שר הביטחון הודיע בישיבת הממשלה כי צה"ל מיצה את שהותו בשטחי A. מזכיר הממשלה: הושגו הסדרים עם הפלסטינים לגבי כל הערים

  גורמי בטחון מעריכים הערב (יום א') כי בעקבות הפיגוע בגבעה הצרפתית בירושלים והפיגוע ביום שישי סמוך לעופרה, תידחה נסיגת כוחות צה"ל משטחי A ברמאללה.
  יחד עם זאת לדברי הגורמים, לא השתנתה הכוונה להתחיל בנסיגה מקלקיליה הלילה, ובעקבותיה מערים נוספות. לדברי אותם גורמים יתכן והערכה זו תשתנה בהתאם להתייעצויות ודיונים שייערכו במערכת הביטחון.
  שר הביטחון, בנימין בן אליעזר, הודיע הבוקר בישיבת הממשלה כי צה"ל יחל הלילה בהסגת כוחות צה"ל משטחי A. לדברי בן אליעזר, העיר הראשונה ממנה יצאו הכוחות תהיה קלקיליה.
  מזכיר הממשלה גדעון סער אמר בצהריים כי הושגו הסדרים עם הפלסטינים לגבי כל עיר ממנה ייצא צה"ל, לפי מודל חברון. ראש הממשלה אריאל שרון התייחס לנושא בישיבת הממשלה ואמר כי מדובר בשינוי שיטת הפעילות, אולם אם צה"ל ייאלץ לבצע מעצרים אשר הרשות לא תבצע - ישראל תשוב לשטחי A, לפעולות נקודתיות או למבצעים ארוכים יותר.
  שרון הוסיף כי "במצב הבטחוני הקיים, חשתי שאני צריך להישאר בארץ" – בהתייחס לביטול נסיעתו לוושינגטון ואף ביקש מהשרים לצמצם את נסיעותיהם לחו"ל בזמן הקרוב.
  בן אליעזר אמר לשרים כי השבוע האחרון היה מהמוצלחים בכל הנוגע לפעילות סיכולית של צה"ל בשטחי A. לדבריו, מאז ה- 31 לאוקטובר בוצעו 22 מבצעים בהם נהרגו 9 מחבלים ונעצרו 36 מבוקשים. "לנוכח אותה פעילות שהניבה תוצאות מרשימות – השהייה מיצתה את עצמה, צה"ל קיבל הנחיה להכין תוכנית ליציאה מדורגת אשר תלווה בהארכת מצב מתמדת. לא תהיה נסיגה ממקומות שיש לגביהם התרעות ספציפיות" – אמר שר הביטחון.
  בן אליעזר העיר עוד כי בשל התגברות המעורבות של ערביי ישראל בפעילות חבלנית עוינת, משרדי הממשלה צריכים להגביר בשנת התקציב הבאה את פעילותם במגזר זה כדי למנוע המשך תסיסה.
  הבוקר נועד שר הביטחון עם מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף. בן אליעזר הדגיש בפני הרב את הישגי צה"ל בזמן שהייתו בשטחי A ואמר כי השהייה בשטחים אלו לא נועדה להימשך לאורך זמן, אלא להשיג מטרות של תפיסת מבוקשים וסיכול פיגועים. הרב עובדיה שיבח את פעולות צה"ל האחרונות.

  ביטול הביקור - והראיון לניוזוויק

  ראש הממשלה החליט אתמול לבטל את ביקורו בארה"ב ובבריטניה שתוכנן להתקיים השבוע. בהודעת לשכת ראש הממשלה נאמר כי בעתיד הקרוב ייקבע מועד חדש לביקור.
  בראיון מיוחד לשבועון האמריקני "ניוזוויק" הסביר שרון כי "אנחנו במלחמה כאן, מלחמה מסוג מיוחד. החלטתי להמשיך בנסיגת כוחותינו, וזה עשוי לגרום להתפרצות מחודשת של טרור. אני רוצה להיות כאן כדי לראות כיצד זה יתפתח. לא התכוונו להישאר בשטחי A, אבל אנחנו מתמודדים עם טרור נוראי. הפלסטינים צריכים לנקוט בצעדים".
  בראיון ל'ניוזוויק' אמר שרון ביחס לפעולה בשטחי A כי "אני חושב שהמימשל האמריקני רוצה שנצא מהם, אבל גם אנחנו רצינו לצאת. למה היינו שם? כי ערפאת לא נקט בצעדים נגד ארגונים המבצעים פעולות טרור. הוא לא עוצר טרוריסטים, אז אנחנו עוצרים אותם. לכן דרשתי שארה"ב תכריז שהג'יהאד האיסלאמי, החיזבאללה והחמאס הם ארגוני טרור. אז לערפאת לא תהיה ברירה".
  שרון הבהיר בראיון כי הוא אינו חושש מהידיעות שמימשל בוש מתכנן יוזמת שלום חדשה. "אני לא חושב שיש להם תוכנית", אמר, "אני כבר הבהרתי שאני מוכן לעשות פשרות כואבות תמורת שלום אמיתי ויציב אך לא תמורת משהו שמסכן את ישראל. ברגע שתהיה הפוגה בטרור ובהסתה, אהיה מעוניין להתחיל בתהליך המדיני... אם ערפאת יעצור את הטרור, נערוך איתו משא ומתן".
  שרון אמר עוד כי אף ראש ממשלה ישראלי לא יחזור ויציע לעראפת את מה שהציע לו ברק בקמפ דייויד. ביחס להסכם אוסלו הוא אמר כי "הוא אחת מהטעויות הטראגיות ביותר של ישראל".

  בהכנת הידיעה השתתף אבישי בן חיים

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום עמיקם חורש
  בן אליעזר. נסיגה הלילה, פגישה עם עובדיה בבוקר
  צילום עמיקם חורש
  צילום רויטרס
  שרון ופרס. פגישה בצהריים
  צילום רויטרס
  מומלצים