שתף קטע נבחר

זעם בבית"ר: עצרת של ש"ס לאחר רצח בת היישוב בפיגוע

בעיר החרדית גינו את קיום עצרת הבחירות של התנועה, שבה השתתפו גם הרב עובדיה יוסף והשר אלי ישי. בתנועת ש"ס הודפים את הביקורת וטוענים כי בעקבות הפיגוע "הוסרו הסממנים של עצרת פוליטית"

פעילים חרדיים בבית"ר עילית מחו הלילה על כך שתנועת ש"ס קיימה אתמול (א') עצרת בחירות בעיר, למרות שתושבת המקום, הנערה שושנה בן ישי נרצחה שעות ספורות קודם לכן בפיגוע בגבעה הצרפתית. אחד הפעילים החרדיים בעיר אמר: "הכל אצלם פוליטיקה, הם פוליטיקאים קטנים". הפעיל ציין כי בעיר ביתר "כולם מכירים אחד את השני", ולכן קמה המחאה על קיום העצרת.
בעצרת לקראת הבחירות המוניציפליות שיתקיימו בעיר בית"ר ביום שלישי הקרוב השתתפו בין היתר מנהיגה הרוחני של ש"ס הרב עובדיה יוסף ויו"ר ש"ס השר אלי ישי. דובר ש"ס איציק סודרי מסר בתגובה כי "בעקבות האסון הורדו הסממנים של עצרת פוליטית כמו מוזיקה והפכנו אותה לעצרת התעוררות".
סודרי ציין כי מייד לאחר העצרת נסעו השר אלי ישי וח"כ נסים זאב, שאף הוא השתתף בעצרת, לירושלים והשתתפו בהלוויה של שושנה בן ישי. יצויין כי בעצרת נשא הרב עובדיה נאום שבו שיבח מאד את פעילותו של אלי ישי וקרא להצביע עבור המועמד יהודה גרליץ ועבור רשימת ש"ס.
בעקבות האסון, נמנע הרב עובדיה מלתקוף את רבה הספרדי של בית"ר הרב יעקב תופיק המקורב למשפחתה של הנערה המנוחה. הרב עובדיה יוסף תקף בימים האחרונים בחריפות יוצאת דופן את הרב תופיק, התומך ברשימה אחרת בשם "צדק" ובמועמדותו של יצחק פינדרוס. הרב עובדיה שכעס על כך שרב ספרדי לא מקבל את דעתו אמר עליו בין היתר: "אחד שחושב את עצמו תלמיד חכם", "אפרוח שלא נפקחו עיניו" ו-"תלמיד המבעט ברבותיו". הרב עובדיה אף ציטט בעניין זה את האמירה מהגמרא כי "המורה הוראה לפני רבו חייב מיתה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:דודו בכר
עצרת למרות הפיגוע. הרב יוסף
צילום:דודו בכר
צילום רפרודוקציה גלי תיבון
שושנה בן ישי שנהרגה בפיגוע
צילום רפרודוקציה גלי תיבון
מומלצים