שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  משפחת עזאם: "הפקירו אותו בשבי המצרי"

  במלאות חמש שנים לכליאתו של עזאם עזאם בכלא במצרים באשמת ריגול לטובת ישראל, מתקיים דיון מיוחד בכנסת. לאחיו יש בטן מלאה על ממשלת ישראל: "הוא נמק בכלא, אם הוא ימות זה על המצפון של מדינת ישראל, שלא עושה די"

  "אם עומרי שרון היה בכלא, הכל היה נראה אחרת". כך אומר היום (ג') וואפה, אחיו של עזאם עזאם. משפחת עזאם מציינת היום חמש שנים לשהותו של עזאם בכלא המצרי. לדבריו, מכיוון שמשפחת עזאם נחשבת בעיני המדינה כאזרחים סוג ב', אף אחד אינו עושה דבר כדי לשחרר את אחיו ממה שהוא מגדיר "השבי המצרי".
  לוואפה יש בטן מלאה על הממשלה בישראל, ועל אופן הטיפול באחיו השוהה בכלא המצרי באשמת ריגול לטובת ישראל. "ידענו בחמש השנים האלה שלושה ראשי ממשלה, אך במבחן התוצאה אין הבדל, ועובדה שעזאם לא נמצא בבית. יש לי טענות קשות לממשלת ישראל, לא יעלה על הדעת שהם יפקירו אותו בשבי המצרי", אומר וואפה ומוסיף כי "להבדיל אלפי הבדלות, החיילים החטופים נפלו בשבי בתוך מדינה שאין לנו עימה כל יחסים, והממשלה הפכה הרים וגבעות בעניינם. למה כאן, כשמדובר במדינה כמו מצרים, שאנחנו ביחסי שלום איתה, אף אחד לא עושה כלום?".
  בני משפחתו של עזאם מבקרים אותו פעמיים בחודש. הם מספרים כי מצבו קשה, הוא סובל מתשישות, לחץ דם גבוה וסחרחורות. "חמש שנים הוא נמק בכלא, אני מקווה שלא נגיע למצב שחס וחלילה הוא ימות ואז זה יהיה על המצפון של מדינת ישראל, שלא עושה די", אומר וואפה.
  הסיבה למצב, סבור וואפה, היא העובדה כי לעזאם אין מחיר פוליטי, ולכן היחס אליו הוא כמו לאזרח סוג ב'. "כנראה שלאף אחד לא משתלם להפוך עולמות כדי להחזיר אותו הביתה, אין לאף אחד עניין בו. אם היו משקיעים בו מחצית ממה שהשקיעו בהשבת החיילים החטופים הביתה, הוא מזמן היה יושב כאן עימנו".
  בתגובה לדברים, אמר שר הביטחון בנימין בן-אליעזר: "זו הפעם הראשונה שאני שומע את הדברים. צר לי לשמוע את זה וצר לי עליו".

  בכנסת ציינו 5 שנים

  קרובי משפחתו של עזאם נפגשו היום עם ראשי כל הסיעות בכנסת. בפגישה אמר סמי, אחיו של עזאם: "אם כולכם תתנו יד נוכל לעזור לעזאם, כי הוא עדיין חי. מדאיג ומחריד אותנו שאם הדבר ימשך נצטרף עוד מעט גם אנחנו למשפחות השכול. לפני 25 שנה נפל אחי הבכור, אני לא רוצה לעבור את זה שוב".
  לישיבה לא הגיעו נציגי הסיעות הערביות בכנסת, ולטענת אחד מבני המשפחה הח"כים הערבים חתמו בשעתו על עצומה לנשיא מצרים חוסני מובארק, האומרת לא לשחרר את עזאם כל עוד לא משוחררים עצירים פלסטינים. ח"כים ערבים שנדרשו לנושא הכחישו קיומה של עצומה כזו, ותירצו את אי הגעתם בבעיות לוח זמנים.
  השר דני נווה, האחראי מטעם הממשלה על הטיפול בנושא עזאם, יזם את המפגש: "מצבו לא טוב והתנאים בהם הוא חי קשים מאוד. באנו היום לומר לעזאם שהוא אינו לבד, אך מחויבותנו היא גם במעשים".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום ארכיון ידיעות אחרונות
  עזאם עזאם. מצבו קשה
  צילום ארכיון ידיעות אחרונות
  מומלצים