שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מילוא: ניהלתי שיחות משמעותיות עם שרים ערבים

  השר לשיתוף פעולה אזורי אומר כי ניהל מספר שיחות "פוריות" עם שרים ממדינות ערב בכינוס הכלכלי בקטאר וכי יצירת פרויקטים כלכליים משותפים עם הפלסטינים, עשויה לגרום לפריצת דרך בתהליך השלום

  רוני מילוא, השר לשיתוף פעולה אזורי, אמר אתמול (שבת) כי הוא ערך מספר פגישות משמעותיות בקטאר, בכינוס ארגון הסחר העולמי, למרות היחסים הצוננים בין ישראל לבין רוב מדינות ערב.
  "אני לא מעוניין לנקוב בשמות השרים, אבל ערכתי פגישות משמעותיות ופוריות ואני מקווה להשתתף בפגישות נוספות כאן בקטאר", אמר מילוא. "זו המטרה העיקרית לדעתי בביקורנו כאן. זה לא רק הכינוס המסחרי, אלא גם לפגוש אנשים ולהראות לכולם שהמתיחות שאנחנו סובלים ממנה כרגע, חולפת מיד כשזה אפשרי".
  מילוא עומד בראש משלחת בת 20 נציגים לכינוס בן חמשת הימים שנערך בבירת קטאר, דוחא. מדובר בביקור ראשון של שר ישראלי בקטאר מאז פרצה האינתיפאדה לפני למעלה משנה.
  מילוא ציין כי לא חש ברטוריקה האנטי ישראלית שניתן היה לצפות לה ממנהיגי מדינות ערב התומכים ברשות הפלסטינית. "משתתפי הכינוס משוחחים על מסחר וכלכלה. הקונפליקטים הפוליטיים מושמים בצד. אם יהיו פרויקטים כלכליים משותפים לנו, לפלסטינים, לירדן ולמצרים, זה יהווה צעד חשוב בכיוון השלום", אמר מילוא וציין כי הוא חש מעודד נוכח הפגישות שערך עם שרי המסחר הערבים ונוכח קבלת הפנים של מארחיו בקטאר.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים