שתף קטע נבחר

נדחו הצעות אי האמון של מרצ והמפד"ל

סיעת המפד"ל האשימה את שר החוץ, שמעון פרס,בחילול שבת מכוון. סיעת מרצ הגישה אי אמון בממשלה בשל מדיניות החינוך והרווחה של הממשלה. שתי ההצעות נדחו

הכנסת דחתה היום (ב') שתי הצעות אי אמון שהגישו סיעות מרצ והמפד"ל.
הצעת אי האמון של סיעת המפד"ל הוגשה בשל "חילול השבת של שר החוץ, שמעון פרס, עקב פגישתו עם ערפאת במיורקה" והיא נדחתה ברוב של 30 נגד, תשעה בעד, ו-17 נמנעים.
ח"כ הרב חיים דרוקמן אמר, כי "גם אם הפגישה עם רב המחבלים היתה ביום חול היה בה משום חילול ה' נורא". דרוקמן האשים את פרס כי תכנן מראש לחלל שבת כיוון שהיה מוכרח להגיע לעצרת לזכרו של ראש הממשלה לשעבר, יצחק רבין, שהתקיימה במוצאי אותה שבת.
חברי הכנסת והשרים של ש"ס וחברי הכנסת של "יהדות התורה" נעדרו מההצבעה. בש"ס הסבירו, כי בניגוד לאהוד ברק ויוסי שריד "שהלכו דרך הדת בשביל להכעיס ולהראות שהם לא כפופים להלכה, פרס עושה זאת בתמימות ומתווכח אתנו שלפי ההלכה היה מותר לו לחלל שבת בשל פיקוח נפש".
הצעת אי האמון של מרצ הוגשה בעקבות "שביתת הרשויות המקומיות בשל מדיניות הממשלה בתחומי החינוך והרווחה" והיא נדחתה ברוב של 34 נגד, 26 בעד ושלושה נמנעים.
במהלך נאומו של יו"ר האופוזיציה, יוסי שריד, לעג יו"ר מרצ לנציג הממשלה במליאה, השר דני נווה, על העובדה שפונה מביתו בעקבות התראות על פגיעה של מחבלים בחייו. שריד שאל: "השר דני נווה מה ההיסטריה שתקפה אותך?" והוסיף, "שרים נתקפו היסטריה, אם השרים כל כך מבוהלים מה יגידו אזרחים רגילים?".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודו פריד
יוסי שריד. "מה יגידו האזרחים הרגילים?"
צילום: דודו פריד
מומלצים