שתף קטע נבחר

בן אליעזר: פריימריס חדשים - רק בקלפיות הבעייתיות

יו"ר הכנסת הודיע כי הוא תומך בביטול תוצאות הפריימריס לראשות העבודה ובעריכת בחירות חדשות. שר הביטחון אמר כי הוא מעדיף בחירות חדשות רק בקלפיות הבעייתיות

שוב: ויכוח חריף בין אברהם בורג לבנימין בן אליעזר, המתקוטטים כבר חודשים על ראשות מפלגת העבודה.
יו"ר הכנסת, אברום בורג, הודיע הבוקר (ג') במסיבת עיתונאים, כי הוא מעוניין בעריכת פריימריס חדשים ובביטול תוצאות הבחירות מה-4.9.01. "התוצאות היו ברורות, ניצחתי בפער גדול, אבל ההתנהלות של מוסדות המפלגה ובייחוד המוסד לבירור עתירות והעומדת בראשו, הכניסו את המפלגה לסחרחורת איומה שהדרך היחידה לצאת ממנה היא לטרוף את כל הקלפים".
בורג המשיך ותקף את יו"ר המוסד לבירור עתירות, עו"ד שפרה בליך: "המוסד פשט את הרגל והביא את המפלגה למצבה הנוכחי. תקדימים מטורפים נולדו בן לילה… המטרה לעצור אותי מקדשת את כל האמצעים".
בורג גם תקף את יריבו בן אליעזר בזהירות ואמר שגורמים אינטרסנטים הפעילו את יריבו בתהליך הממושך של הבחירות והפיאסקו שלאחריהן.
בורג הסביר כי למרות עצת חלק מעורכי דינו לתבוע את המפלגה בבית דין חיצוני, ועצת מקורביו לתת לוועדת הבחירות ארכה של 10 ימים כפי שהציעה ועדת החוקה, הוא בחר באופציה הקיצונית. לדבריו, הוא יצא מנקודת הנחה ש"זו הדרך היחידה פוליטית להפסיד מה שפחות".
בורג אמר כי הוא מעוניין שהבחירות החדשות ייערכו בהקדם. "עוד שנה ללא הנהגה תהרוס את המפלגה לחלוטין", אמר. הוא הודיע כי הוא מעוניין לערוך תיקונים בשיטת הפריימריז, וכי יגיש את הצעותיו בקרוב.

בן אליעזר: זו סטירת לחי לבוחרים

מיד עם הודעת בורג כינס בן אליעזר את מקורביו. אחר הצהריים הוא הודיע: "אני דורש בחירות מיד ב-46 הקלפיות שעליהן הוגשו העתירות. בחירות כלליות זו סטירת לחי לאותם רבבות שהצביעו". עם זאת, הוא הוסיף כי אם המפלגה תכריע ללכת לפריימריז חדשים – הוא יקבל את החלטתה.
לדבריו, בחירות רק בקלפיות שעליהן הוגשו הערעורים, ניתנות לעריכה בחוק תוך שבועיים שלושה. "אם בורג לא יקבל את הצעתי אני מצפה ממוסדות המפלגה להכריז עלי כיו"ר", אמר בן אליעזר. בן אליעזר, כמו בורג, הודיע כי יוחלט מה שיוחלט – "אני במירוץ עד הסוף".

מועמדים חדשים – ישנים

ועדת החוקה של העבודה תחליט בימים הקרובים איזו מבין הדרישות מקובלת עליה, אך מאחר ומרכז המפלגה הוא הריבון – החלטתו יכולה לעמוד בסתירה לזו של הוועדה - והוא יהיה הפוסק האחרון.
מזכ"ל העבודה, רענן כהן, הודיע כי הוא תומך בבחירות חדשות בעוד שנה. עוד מציע כהן כי הגוף הבוחר יצומצם: 117,000 המתפקדים לא יבחרו את היו"ר, אלא רק 7,000 ראשי הסניפים והמחנות.
אם יחליט המרכז לערוך בחירות בעוד שנה נראה כי ישתתפו בהן גם ח"כ חיים רמון, שלמה בן עמי והשר מתן וילנאי המעוניינים בכך.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי פי
רוצה בחירות. בורג
צילום איי פי
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
לא רוצה בחירות. פואד
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים