שתף קטע נבחר

ברגע האחרון נמנעה הפגנת הדרוזים והצ'רקסים

מנכ"ל משרד ראש הממשלה, ראשי הרשויות, נציגי האוצר, וח"כ סלאח טריף, הצליחו להגיע להסכם, שמנע את ההפגנה ההמונית שתוכננה. ההסכם יאושר על ידי הממשלה בקרוב

ברגע האחרון נמנעה הפגנת הצ'רקסים הגדולה שתוכננה להיום (יום א'). מנכ"ל משרד ראש הממשלה, יוסי קוצ'יק, החשב הכללי של האוצר, יו"ר ועדת הכנסת סאלח טריף (ישראל אחת) וראשי הרשויות הרלוונטיות, הגיעו לסיכום לפיו יוזרמו כספים לרשויות.
הממשלה תאשר בקרוב את ההסכם שנחתם. על פי ההסכם האוצר יעביר לרשויות הדרוזיות והצ'רקסיות 50 מיליון שקל לאלתר וכ-180 אלף שקל בכל שנה עד לשנת 2003.
"נמנעה הפגנה שיכלה להיות מסוכנת מאוד" אמר ל-YNET ח"כ טריף, שאיים כי הוא עצמו יפתח בשביתת רעב אם לא יועברו הכספים. טריף שיגר לפני הפגישה מכתב לראש הממשלה ובו כתב את מדיניות האפליה כלפי המגזר הערבי מחריפה בתקופהת כהונתה של ממשלה הזו, "הממשלה, ובעיקר שר האוצר, מזלזלים במגזר הערבי", כתב טריף.
לאחר ההסכם אמר טריף כי המאבק מבחינתו לא הסתיים. "זה עצוב מאוד שרק לאחר איומים האוצר מקיים הבטחותיו", הוא אומר. "אני מקווה ששר האוצר יתנהג כמו בן אדם ויקיים הבטחות. אם לא, אני מתכוון לעשות צרות לממשלה בהצבעות בכנסת".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זום 77
קוצ`יק. הצליחו להגיע להסכם - 50 מיליון שקל
זום 77
מומלצים