שתף קטע נבחר

"אם הוא יועבר לחרמון - נהיה איתו גם שם"

אנשי ש"ס מבטיחים להקים מאהל מחאה חדש, גם אם יועבר אריה דרעי לכלא הצפוני. בעקבות צו שהוציאה עיריית רמלה, הושג סיכום לפיו יועברו הקרוואנים של ישיבת "שאגת אריה" למרחק רב יותר מן הכלא. המאהל עצמו נשאר במקומו

תומכי דרעי במאהל המחאה, סמוך לכלא מעשיהו, העבירו אמש (יום א') את הקראוונים, שהוצבו במקום בשבוע שעבר. הקרוואנים הועברו למרחק קצר מהמקום בו היו קודם לכן, וזאת על פי הסיכום שהושג עם ראש עיריית רמלה, יואל לביא.
מנהל ישיבת "שאגת אריה", יהודה אזרד, אמר כי הקראוונים הוזזו למרחק של פחות ממאה מטר, לשטח בו יאפשר ראש עיריית רמלה להשאירם. "מאהל המחאה לא זקוק לקרוואנים. הם הובאו על ידי אחד התומכים, כדי למנוע בעיות תברואתיות. הקרוואנים משמשים לאחסון אוכל לאלפי המבקרים. המעבר רק ירחיב את שטח המחאה", אמר אזרד. מאהל המחאה עצמו יישאר במקומו.
אזרד התייחס לפירסומים, לפיהם יש לחץ פוליטי, בין היתר מצד ראש הממשלה, להעביר את דרעי לכלא חרמון ואמר: "אם יחליטו להעביר את דרעי לחרמון נקים שם מאהל מחאה שיאיישו אותו תומכי דרעי מהצפון. מאהל המחאה סמוך למעשיהו לא יפונה וימשיך לפעול במקביל".
תומכי דרעי הביעו כעס רב על השר לבטחון פנים, שלמה בן עמי, שאמר אתמול כי יש לפנותם. המטה לשחרור דרעי אמר בתגובה: "אנחנו שמחים שסוף סוף בן עמי נזכר להתעסק בעניינים, שקשורים לבני עדות המזרח, רק חבל שהוא עושה את זה בשליחות אדוניו מהאליטות. מתאים לבן עמי להשתמש בטענות שקריות, כדי לשסות שוטרים ספרדים באחיהם, שמוחים בדרך דמוקרטית ותרבותית. גם בן עמי לא יצליח לגרור אותנו לאלימות".

גנזו תוכנית

היום התברר שתומכי דרעי לא חזרו בהם מהחלטתם לפרסם מודעות עם מספרי הטלפון של נציבת השב"ס רונית אדטו והשר שלמה בן עמי, כדי להפעיל עליהם לחץ. במודעות שמפיצים תומכי דרעי נאמר: "לא ניתן להם מנוח", ומצורפים מספרי הטלפון בלשכותיהם של בן עמי ואדטו.
במוצאי שבת הגיעו למאהל המחאה חסידי ברסלב. החסידים הסבירו שמכיוון שדרעי, המגיע כל שנה לקבר הרבי נחמן מברסלב, ייעדר השנה מן הקבר, הם הגיעו כדי להעניק לו את התחושה שהוא נמצא בראש השנה באומן.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אורי זוהר ואלי ישי ב"שאגת אריה"
צילום:דודו בכר
שאגת אריה. זעם על השר
צילום:דודו בכר
מומלצים