שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שרון לאירופים: אל תעבירו כסף לערפאת
  ראש הממשלה קרא לראשי האיחוד האירופי להימנע מהעברת כספים ישירות לערפאת "המוביל קואליציה של טרור", משום שלדבריו הם משמשים לרכישת אמצעי לחימה המופנים נגד ישראל. שרון חזר על דרישתו ל-7 ימי שקט וששה שבועות של צינון

  ראש הממשלה, אריאל שרון, קורא היום (א') לראשי האיחוד האירופי שלא להעביר כסף לרשות הפלסטינית באופו ישיר: "הכסף שלכם משמש לקניית כלי נשק ואמצעי לחימה, כלי נשק שמופנים כלפי מדינת ישראל", אמר שרון.
  ראש הממשלה הבהיר בפגישה עם ראש ממשלה בלגיה, גי ורהופשטאט, כי הוא עומד על כך שיהיו שבעה ימי שקט מוחלט וששה שבועות של תקופת צינון לפני פתיחת מו"מ - וזאת גם אם מחר בנאומו יאמר מזכיר המדינה האמריקני פאוול כי על ישראל למתן את דרישתה.
  בפגישה בין שרון לראש הממשלה הבלגי השתתפו נציגי האיחוד האירופי, חביאר סולאנה, מיגל מוראטינוס ורומנו פרודי. בפגישה דיברו הבלגים על ההתקדמות החיובית לדעתם, בהתייחסות הרשות הפלסטינית ועל כך ש-12 הימים האחרונים היו שקטים.
  שרון, במסיבת העיתונאים, סבר אחרת: "במשך 12 הימים האחרונים היו 268 אירועי טרור, בהם היו לנו 5 הרוגים. כוחות הביטחון שלנו עצרו 35 מבוקשים, ובאותו הזמן ערפאת עצר אחד בלבד, שאיננו יודעים אם ישאר במעצר. אנו דבקים בסיכומינו עם האמריקנים – שקט מוחלט, אח"כ שבעת ימי מבחן, ו- 6 שבועות צינון. הוסכם עם האמריקנים בבירור שאין שלב שני מתחיל בטרם השלב הראשון יתקיים במלואו".
  ראש ממשלת בלגיה התעניין בפגישה עם שר החוץ פרס, שהתקיימה לפני המפגש עם ראש הממשלה, האם ניתן יהיה ליישם בימים הקרובים את הבנות טנט. פרס התחמק בדיפלומטיות מתשובה ברורה. הבלגים לוחצים להוריד את הסגר ולהשיב את כספי המכס לרשות הפלסטינית.
  ראש הממשלה תקף בחריפות את יאסר ערפאת ואמר כי ישראל ניצבת בפני "טרור והסתה, שמקורן בבית היוצר של ערפאת, שמנהיג קואליציה של טרור בהשתתפות החמאס, הג'יהאד האיסלאמי, החיזבאללה, הפתח, התנזים וכוח 17".
  שרון הבהיר כי "יש לסייע לעם הפלסטיני לבנות מפעלים, להשקיע בתשתית ותעשייה, אך לא להעביר כסף ישירות לרשות הפלסטינית. בעיני, תפקידכם היום הוא להשקיע באנשים". עיתונאים זרים ביקשו משרון להבהיר מדוע ישראל איננה מחזירה לרשות הפלסטינית כספים, והוא השיב: "לא נשלם את המשכורות של אלה שרוצחים בנו".
  שרון הוסיף: "מטרתנו היום היא להביא להפסקת אש ולהביא לשקט. צוות המו"מ שהקמתי, בראשותי ובשיתוף פרס, ינהל מו"מ להגיע להפסקת האש כשיהיה שקט. כשהטרור ייפסק, אז נוכל לדבר על שלום".
  ראש ממשלת בלגיה ציין כי הוא אינו יכול להביע דיעה בנושא ההליכים המשפטיים המתנהלים נגד שרון בארצו בנושא הטבח בסברה ושתילה, כיוון שבלגיה היא מדינה דמוקרטית עם הפרדת רשויות. שרון שב על דברים שאמר בעבר: "המשפט בבלגיה אינו אישי, מה שקורה שם זה ניסיו להעמיד למשפט את מדינת ישראל ואת העם היהודי".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים