שתף קטע נבחר

פולק נגד הלייקרס

דייויד פולק, סוכנם של פטריק יואינג וגלן רייס, שהוחלפו בעיסקת ענק בשבוע שעבר, תוקף את הלייקרס: "הם לימדו את כולנו איך להרוס כוכב"

נדמה שדייויד פולק, סוכן השחקנים האגרסיבי והדומיננטי בספורט האמריקני במשבר. פולק, שניהל הקיץ אין ספור משאים ומתנים חוזרים ונשנים בניסיון למצוא קבוצות לשלושה מהקליינטים הבכירים ביותר שלו, איבד הרבה מהתדמית הכוחנית הבלתי מנוצחת שלו, שהשליטה טרור בקבוצות ה-NBA בעשור האחרון. זה החל עם "השקרים" על פי מאמן הבוסטון סלטיקס, ריק פיטינו, שפולק מספר לאנטואן ווקר כדי שזה יעזוב את הקבוצה. וממשיך במעורבותו המפוקפקת והלא יעילה במיוחד בטיפול בעיסקת פטריק יואינג שכללה בגירסותיה השונות את יואינג, מוריס טיילור וגלן רייס, כולם לקוחות בטוחים בכיסו. פולק הצליח אמנם לשמר את חוזה הענק של פטריק יואינג מהניו יורק ניקס והבטיח למעשה את הארכתו בסיאטל סופסוניקס, אך שני הפרי אייג'נטס הבכירים אותם ייצג, מוריס טיילור וגלן רייס, זכו לחוזים נמוכים בהרבה מחוזי המקסימום (9 עד 14 מיליון דולר) להם ציפו בקבוצותיהם החדשות. פולק עמד מאחורי נסיונות ההימלטות של טיילור מהלוס אנג'לס קליפרס וטיילור אמנם הצליח לברוח, אבל רק כדי לזכות בחוזה עלוב של 2.2 מיליון דולר לשנה ביוסטון רוקטס.
כנראה שלוס אנג'לס היא לא אחת מהערים המועדפות על הקליינטים של פולק. גלן רייס, שפולק היה מעורב בהבאתו משרלוט ללוס אנג'לס לייקרס, השיג העונה טבעת אליפות עם הקבוצה, אך היה משתתף פאסיבי מדי (ומוערך פחות מדי) לטעמו. כמו טיילור, גם רייס החליט לעשות נסיון בריחה משלו, לניו יורק, חזרה לשרלוט או אפילו לשיקגו. העיקר לעזוב את הלייקרס ובשביל כמה שיותר כסף. פולק, שנחלץ לעזרתו, ניסה בחודש האחרון לסדר לרייס, אחד הקלעים המוצלחים בליגה, התחלה חדשה במקום אחר. אך כל המאמצים של פולק להשיג לרייס חוזה מקסימלי בקבוצה חדשה נכשלו שוב ושוב ולרגע היה נדמה שהסתיימו בלית ברירה, בשיקגו הנואשת, שהיתה מוכנה להקריב בשבילו שמונה מיליון דולר מתקציבה לעונה הקרובה. לבסוף, עיסקת יואינג הצילה את רייס והוא יסיים את הקריירה בניו יורק תמורת תשעה מיליון דולר לעונה.

לא שוכח ולא סולח

פולק המריר לא סולח להנהלת הלייקרס על טקטיקת הסחבת בה נקטו בעניינו של רייס (טקטיקה בו עשה פולק שימוש רב בעבר). בראיון ל"ניו יורק טיימס" תוקף פולק בחריפות את הלייקרס ומאיים להחרים את הקבוצה. "האמון שלי בלייקרס התדרדר עד ליסוד" אמר פולק, שאמון היתה תמיד תכונה ממנו והלאה "כשגלן (רייס) הלך ללוס אנג'לס, הלייקרס התחייבו כלפיו. ההתחייבויות לו כובדו וגלן היה מתוסכל מכך. היתה לנו פגישה עם הבעלים של הקבוצה (ג'רי באס) שנתן לנו התחייבויות נוספות שלא כובדו גם כן. לדעתי, הלייקרס לימדו את כולם איך לא שומרים על ערכו של כוכב ואיך הורסים אותו".
פולק גם חושב שהלייקרס פישלו בגדול בעיסקת יואינג "רייס עזב ובמקומו הם השיגו בקושי את הוראס גרנט המזדקן. כל זה קרה בגלל היחס המזלזל של הלייקרס". לטענת פולק "לפני השלמת העיסקה, נדונו 50 הצעות בנוגע להחלפות שחקנים שונים בטרייד תמורת שחרורו של רייס", ולדבריו הסיבה שההצעות נדחו לא היו מקצועיות אלא הקמצנות של ראשי הקבוצה. "זה לא קורה בפורטלנד, זה לא קורה בניו יורק, זה לא קורה בדאלאס", קבע פולק.
בנוסף, הסוכן הממולח שחרר הצהרה מוזרה למדי על רקע הצלחת הלייקרס בעונה האחרונה: "אני לא חושב שאפשר לזכות באליפות כשהשורה התחתונה של מאזן התשלומים קובעת", אמר פולק שכמעט ומנע מנציגיו בדרים טים 92' (ג'ורדן, סטוקטון ויואינג) להופיע בברצלונה, בגלל ניגודי אינטרסים כלכליים. מסתבר, שפולק התגלה לפתע כאישיות ספורטיבית מהוגנת. השאלה היא האם השינוי נובע ממטה-מורפוזה תפיסתית של פולק או בגלל שאחיזתו של פולק, שנהג לכופף בכשרון רב את ידיהם של ראשי קבוצות ה-NBA, הפכה לרפה ולא משכנעת לפחות כמו נימוקיו הבאים להגן כשלונותיו המקצועיים.

לפנייה לכתב/ת
צילום:allsport
רייס. הבריחה מאל.איי.
צילום:allsport
צילום: allsport
יואינג. 14 מיליון דולר גם בסיאטל
צילום: allsport
צילום: allsport
מוריס טיילור. בן צעיר ומקופח
צילום: allsport
מומלצים