שתף קטע נבחר

בורג ובן אליעזר נערכים למרכז; המשטרה נערכת לחקירה

נציגי המשטרה אמורים לקבל חומר חקירה מיו"ר ועדת הבחירות של מפלגת העבודה. לאחר מכן יוחלט אם לפתוח בחקירת הזיופים לכאורה בקלפיות בבחירות הפריימריז. בורג ובן אליעזר ממשיכים להיפגש עם פעילים לקראת ישיבת המרכז הקרובה

נציגי אגף החקירות במשטרה יפגשו בשבוע הבא את יו"ר ועדת הבחירות של מפלגת העבודה, עו"ד יוסי שלוש, וככל הנראה יקבלו מידיו חומר חקירה הנוגע לכאורה לזיופים בבחירות לראשות המפלגה.
בידי המשטרה כבר מצוי החומר שהביא החוקר הפרטי, חבר מפלגת העבודה, מאיר פלבסקי, בתחילת החודש, אך כשביקשה המשטרה מהמפלגה סיוע, היא נענתה מלשכת המזכ"ל כי אין חומר חדש שניתן למסור.
יומיים לאחר מכן הוציא יו"ר ועדת הבחירות שלוש, הודעה פורמלית ליועץ המשפטי לממשלה, לפיה ועדת הבחירות מתחילה לדון בערעורים על הקלפיות, כפי שמחייבו החוק.
היועץ רובינשטיין העביר את המכתב גם למשטרה, שפנתה לשלוש וביקשה להיפגש עימו. לאחר הפגישה יחליטו היועץ המשפטי והמשטרה אם לפתוח בחקירה.
ועדת החוקה של מפלגת העבודה שאמורה היתה להתכנס היום (א') להמשך הדיון בעניין הפריימריז, לא התכנסה, והיא אמורה להחליט עד יום ג' אם לערוך בחירות חדשות. ההערכות הן כי היא תקבע שלא לערוך בחירות נוספות. מזכ"ל העבודה רענן כהן הבהיר כי הוא אינו מתכוון להעלות בישיבת מרכז הקרובה כל הצעה הנוגעת לפריימריז, בניגוד לפרסומים שיצאו אתמול מלשכתו.
בתוך כך נערכים שני המתמודדים על ראשות המפלגה, יו"ר הכנסת אברהם בורג ושר הביטחון בנימין בן אליעזר, לישיבת המרכז שתיערך ביום ה' הקרוב, ועוסקים בפגישות עם חברי המרכז.
בן אליעזר, שנפגש בשבוע שעבר עם ראשי סניפים ומחוזות של המפלגה, נפגש עם פעילים מהמגזר הערבי ומתח בפניהם ביקורת על מזכ"ל העבודה, רענן כהן, הפועל לעריכת פריימריז בעוד כחצי שנה עד שנה. "איני מבין מדוע לא ניתן לקיים בחירות תוך שבועיים, אם את הבחירות הכלליות לכנסת ניתן לקבוע תוך 60 יום. כל יום שעובר ללא יו"ר למפלגה מהווה חגיגה לליכוד ופוגע בעבודה", אמר בן אליעזר.
בורג נפגש עם מזכירי המחוזות הגדולים של המפלגה – ראשי סניפים, ראשי מטות וחברי כנסת. הוא שב ותקף את מוסדות המפלגה, וטען כי לא פעלו בתום לב, וכן תקף שוב את יו"ר המוסד לבירור עתירות, עו"ד שפרה גליק.
בורג אמר כי הוא מתכוון להיאבק לשינוי שיטת הבחירות במפלגה, ובכלל זה לפעול להקמת מוסד מרכזי לבחירות, שיפעל על פי כללים ברורים וכן ניסה לשכנע את הפעילים לתמוך בעריכת פריימריז חדשים בעוד שנה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום : אביגיל עוזי
פעלו שלא בתום לב. בורג
צילום : אביגיל עוזי
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
חגיגה לליכוד. בן אליעזר
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים