שתף קטע נבחר

ויכוח בעבודה: אל תתחיל איתי, אתה תצטער על זה

בן אליעזר אמר את הדברים בסיעת מפלגת העבודה, בתגובה להאשמות מזכ"ל המפלגה, כאילו הוא אחראי למצבה הקשה של המפלגה. ככל הנראה יסכים בורג לעריכת בחירות חדשות בעוד כחצי שנה

חילופי דברים קשים היו אתמול (ב') בישיבת סיעת העבודה בין המזכ"ל, רענן כהן, לבין שר הביטחון, בנימין בן אליעזר, בסוגיית הבחירות החוזרות במפלגה.
מזכ"ל העבודה פתח את הישיבה והלין על מצבה הקשה של המפלגה וחוסר העניין המופגן מצד חבריה. "משבר 77' של רבין-פרס חוזר, תראו מה קרה למנהיגות הביניים, רובם לא יושבים כאן היום", אמר כהן. לשמע הדברים התפרץ לעברו בן אליעזר: "למה לא עצרת את זה יומיים אחרי הבחירות?" כהן השיב: "דיברתי עם כולם וכדי להציל את הבית צריך בחירות מחדש תוך שנה. אם לא ניקח עצמנו בידיים כולנו נשלם".
היריבות בין בן אליעזר למזכ"ל המפלגה התבטאה בהאשמות הדדיות, כשכל אחד מהם רואה בשני אחראי להרס המפלגה. "אפשר היה לגמור את זה (הבחירות) תוך שבוע אבל מישהו בנה לו אג'נדה להרוס את המפלגה", אמר בן אליעזר והתכוון לכהן. כהן לא נשאר חייב: "אתה האחרון שיכול לדבר על זה", ובן אליעזר החזיר: "אל תתחיל איתי אתה תצטער על זה".
כהן הודיע לחברי הסיעה, כי הנחה את היועץ המשפטי של המפלגה, יוסף שלוש, להעביר לאגף החקירות במשטרה את כל החומר המצוי בידיו ומתייחס לזיופים בקלפיות. המשטרה תחליט בקרוב אם לפתוח בחקירה.
במרכז מפלגת העבודה שיתכנס, ככל הנראה, בשבוע הבא ולא ביום ה' הקרוב, כמתוכנן, יודיע אברהם בורג, שהוא מסכים לעריכת פריימריז חדשים בתוך חצי שנה, כפי שהציעו ראשי הערים. במפלגה מעריכים, כי אם אלה יהיו פני הדברים, ילך ויפחת מספר האנשים והתומכים שיקחו חלק פעיל בבחירות.
חבר כנסת שהיה תומך פעיל של בורג הסביר, כי יקשה עליו ועל פעילים אחרים לעבוד עבור בורג אם הבחירות יתקיימו בעוד שנה, "מאחר שמועד זה סמוך למועד קיום הפריימריז לחברי הכנסת, ואנחנו צריכים גם לעבוד עבור עצמינו ולהשיג תמיכה של חברי עבודה הנמצאים במחנה השני".
גם במחנהו של בן אליעזר מעריכים, כי בעוד שנה או חצי שנה התומכים כבר לא יהיו פעילים כשהיו. "אם יערכו הפריימריז בעוד חצי שנה או שנה, אני בספק אם אני אעבוד כפי שעבדתי קודם לכן, כי אין כבר כוח ואני מפסיד המון ימי עבודה חשובים", אמר אחד הפעילים ממחנהו של בן אליעזר.


לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
בן אליעזר. משהו בנה אג`נדה להרוס את המפלגה
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים