שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פאוול: הזדמנות חדשה להסדר במזרח התיכון
  שר החוץ האמריקני אמר כי הן שרון והן ערפאת הגיבו בחיוב לנאום שנשא בקנטקי, והבטיחו לשתף פעולה עם השליחים האמריקנים לאזור, זיני וברנס. לדברי מקורות פלסטינים, פאוול הבטיח לערפאת כי "במו"מ עתידי תילקח בחשבון ההתקדמות שהושגה בקמפ-דייויד ובטאבה בעניין ירושלים והפליטים"

  לאחר הנאום שנשא שר החוץ האמריקני בקנטקי, בו פרס את חזונו באשר לתהליך השלום במזרח התיכון, שוחח פאוול עם ראש הממשלה, אריאל שרון, ועם יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת. הלילה (ד') סיפר פאוול, כי שני המנהיגים הבטיחו לפעול תוך שיתוף פעולה מלא עם השליחים שייצאו לאזור מטעמה של ארה"ב בתחילת השבוע הבא, הגנרל לשעבר אנתוני זיני ועוזר שר החוץ וויליאם ברנס.
  פאוול הביע שביעות רצון מתגובתם של שרון וערפאת לנאומו, ואמר: "מדובר בהזדמנות חדשה להשיג הסדר במזרח התיכון, הזדמנות שעל שני הצדדים לנצלה. ארה"ב מצידה תמלא את חלקה בעניין".
  מזכיר הליגה הערבית, עמרו מוסא, התייחס אף הוא בחיוב לנאומו של פאוול. העיתון הממשלתי הסורי, היוצא לאור באנגלית, הגדיר את הנאום כ"ראייה למפנה אפשרי במדיניות החוץ האמריקנית". שר החוץ הגרמני, יושקה פישר, שיבח את נאומו של פאוול, והציע את עזרתה של ארצו בתיווך בין הצדדים.

  לא יזנחו את הפליטים וירושלים

  מקורות פלסטיניים אמרו ל-ynet ששר החוץ האמריקני הבטיח לערפאת בשיחתם, כי במו"מ עתידי תילקח בחשבון ההתקדמות שהושגה בקמפ-דייויד ובטאבה בנוגע לסוגיות ירושלים והפליטים.
  המקורות מציינים כי פאוול ביקש להפיג את חששו של ערפאת שקיימת כוונה אמריקנית לדלג מעל לשתי הסוגיות ולנהל מו"מ על הסדר שלא יהיה הסדר קבע אלא הסדר ביניים מורחב, רעיון אותו דחו הפלסטינים.
  פאוול, שביקש מערפאת להמשיך ולפעול לסיכול פיגועים ולעצור מבוקשים ופעילים בזרועות הצבאיות של הפלגים הפלסטינים, הבטיח שההתערבות האמריקנית תהיה מאסיבית.
  ל-ynet נודע שלאחר ביקור השליח האמריקני לאזור הגנרל זיני בימים הקרובים, ישקול הממשל האמריקני להזמין את שני הצדדים לסבב דיונים בארה"ב. המקורות הפלסטיניים אומרים כי סבב כזה יהיה חסר תועלת אם לא יכריז שרון על כוונתו להפסיק את האלימות, את ההסלמה הצבאית, את החיסולים, את הרס הרכוש והתשתיות, יכריז על הפסקת ההתנחלויות ויביע הסכמה להסכם מדיני על בסיס החלטות האו"ם.
  שר פלסטיני אמר ל-ynet: "אנו את שלנו עשינו, היו שבועיים של שקט, ואפילו האירופים הכירו בכך, וגם הפעולות הבודדות מצד הפלסטינים שהיו בימים האחרונים היו תגובות להסלמה ישראלית מתוכננת. החשש הגדול שלנו הוא מפעולת הסלמה של שרון שמטרתה חיסול כל אפשרות לחידוש התהליך, מה שיסמל את תחילת הסוף של ממשלתו".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום רויטרס
  יתחשבו בקמפ דייויד. פאוול
  צילום רויטרס
  צילום רוייטרס
  ישתף פעולה עם השליחים. שרון
  צילום רוייטרס
  צילום רויטרס
  חושש מהסדר ביניים מורחב. ערפאת
  צילום רויטרס
  מומלצים