שתף קטע נבחר

אביטל: "השהיית אינדיק, לאו דוקא ממניעים כשרים"

אינדיק נחשד בעבירות טכניות של התרשלות בשמירה על חומר מסווג ולא בעבירות של ריגול

מרטין אינדיק לא ישוב לפי שעה לתפקידו כשגריר ארה"ב בישראל. לעת עתה מחליף אותו בתפקיד סגנו, פול סיימון.
חברת הכנסת קולט אביטל (ישראל אחת) ששירתה כקונסולית בניו-יורק, מותחת היום ביקורת חריפה על חקירתו של השגריר מרטין אינדיק.
אביטל טוענת כי אינדיק הושעה לאו דווקא ממניעים כשרים: "אינדיק מואשם במעשה שלא הוא עשה, אלא העוזר שלו. זה מאוד מוזר, יכול מאוד להיות שמישהו מחפש אותו ומכתים אותו בסיפור הזה".
אביטל שהיטיבה להכיר הן את אינדיק והן את הממשל האמריקני בשירותה במשרד החוץ, מעריכה כי לאויביו הרבים של אינדיק בממשל האמריקני יש חלק גדול ביוזמה לפתיחת החקירה: "אדם שמצליח כמוהו בתפקיד, ושמקדם תהליכים כל כך חשובים באופן טבעי יהיו לו אוייבים שישמחו בנפילתו".
אביטל, שאף היא הושעתה מתפקידה כקונסולית בשל חשד שהדליפה מידע לעיתונאים אומרת ל-ynet: "גם אותי האשימו בדבר שלא עשיתי וזה גרם לעגמת נפש קשה ביותר. את הסיפור שלו העצימו והיו כאלה שאפילו טענו כי הוא ריגל לטובת ישראל, זה גורם נזק בל ישוער".
אינדיק נחשד בינתיים בעבירות טכניות בלבד של התרשלות בשמירה על חומר מסווג ודובר מחלקת המדינה הודיע אמש כי הוא לא נחשד לעת עתה בעבירות של ריגול. בינתיים שוהה אינדיק אצל חברים בניו יורק, משפחתו עדיין בארץ.
"הסיפור הזה נחת על אינדיק בהפתעה גמורה", סיפר ל-ynet איתן הבר הנמצא עם אינדיק בקשרי חברות הדוקים: "שוחחתי אתו כמה פעמים מאז פרסום הפרשה ומצאתי אותו עצוב מאוד, הוא לא מבין מאיפה הפרשה הזו נפלה עליו".
גם הבר סבור כי חקירתו של אינדיק קטנונית: "אין לי שמץ של מושג מי יזם את החקירה אבל כל אחד שמטפס למעלה במהירות כזו זוכה באוייבים רבים".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זום 77
מרטין אינדיק, שגריר ארה"ב בישראל
זום 77
מומלצים